Policija visuomenės akimis


Įvadas. Policijos veiklos sritys. Visuomenės nepasitikėjimo Policijos institucija problema. Galimi problemos sprendimo būdai. Išvados. Literatūros ir šaltinių sąrašas.

Prieš pradedant ieškoti atsakymo į klausimą apie visuomenės nepasitikėjimą policija ir pateikiant siūlymus, kaip būtų galima spręsti šitą problemą, pirmiausiai reikėtų trumpai aptarti policijos, kaip institucijos, vykdančios viešąją tvarką ir užtikrinančios visuomenės saugumą, veiklos sritis ir vaidmenį šalyje.

visuomenės saugumas, viešosios tvarkos palaikymas, eismo saugumo reguliavimas ir kontrolė, teisės pažeidimų prevencija;

tarptautinių įsipareigojimų įgyvendinimas, bendradarbiavimas su užsienio valstybių teisėsaugos ir kitomis institucijomis;

veiklos administravimo, planavimo ir kontrolės sistemų diegimas, inovacijų plėtros skatinimas bei specialiųjų funkcijų vykdymas.

Lietuvoje veikianti policijos sistema yra dar gana centralizuota, kadangi policijos veiklos strategiją planuoja ir jos įgyvendinimą kontroliuoja generalinis policijos komisaras padedamas policijos departamento, tuo tarpu žemesnės pakopos policijos komisariatai tėra šios strategijos įgyvendintojai. Toks sistemos tipas yra viena iš visuomenės nepasitikėjimo policija priežasčių, nes taip veikdama policija mažai bendrauja su visuomene, neskatina jos aktyviau dalyvauti viešojo saugumo užtikrinimo srityje. Todėl mano nuomone reikėtų patobulinti teisinę bazę, skatinančią nusikaltimų prevencijos decentralizaciją, nusikaltimų prevencijos ir planavimo kontrolės perkėlimą į apskričių ir savivaldybių lygį, kartu įtraukiant į nusikaltimų prevenciją visuomenę ir kitus socialinius partnerius. Tačiau šią ir kitas nepasitikėjimo policija priežastis aptarsiu kitame savo darbo skyriuje.

Toliau nagrinėdama problemą pasiremsiu, mano nuomone, teisingu straipsniu, kuriame kalbama apie visuomenės nepasitikėjimą Policija. Tiek iš spaudos pateikiami straipsniai, tiek televizijos transliuojami reportažai vis mažiau kalbą apie visuomenės pasitikėjimą Policija. Vis daugiau atsiranda įvykių, kurie neigiamai nušviečia šią instituciją. Tai pasitikėjimo neprideda tikrai. Skaitytame straipsnyje teigiama: „O melas yra štai koks visiškai nutyli (be abejo, sąmoningai) policijos antipilietinę orientaciją, piktnaudžiavimo tarnyba dangstymą, rezonansinių bylų marinimą.“, čia, skliausteliuose nurodytas komentaras tik patikina apie sąmoningai slepiamas tiesas, kurios atitolina visuomenės pasitikėjimą. O Policijos pozicija kaip ir dažniausiai būna – kaltinti visuomenę: „Kalta visuomenė, populistai politikai, net 100 000 tiesos ieškotojų, tik ne nesikeičiantys politiniai lyderiai ir, žinoma, ne policija.“, sako straipsnio autorius A. Švarplys.

  • Viešasis administravimas Referatas
  • Microsoft Word 97 KB
  • 2014 m.
  • 11 puslapių (1788 žodžiai)
  • Universitetas
  • Monika
  • Policija visuomenės akimis
    10 - 2 balsai (-ų)
Policija visuomenės akimis. (2014 m. Kovo 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/policija-visuomenes-akimis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 17:55
×