Policijos pareigūno veiklos vertinimas el. leidinio lrytas.lt straipsniuose


Įvadas. Policijos pareigūnų reagavimo į iškvietimus tvarka. Surinktos medžiagos analizė. Straipsnių kvalifikavimas pagal jų pobūdį. Teigiamos konotacijos policijos pareigūnų veiklos vertinimas. Neigiamos konotacijos policijos pareigūnų veiklo vertinimas. Išvados. Šaltinių sąrašas.

Darbo objektas. Darbo objektas yra policijos pareigūnų veiklos vertinimas el. leidinio straipsniuose, šią temą pasirinkau todėl, jog įdomu sužinoti ar pareigūnai tikrai dažniausiai vėluoja į iškvietimus ir ar jie nepalankiose situacijose ištiesų mano šitaip: „juk čia kolega, tikrai manęs nenubaus, kad ir kas nutiktų“. O gal iš tiesų policijos pareigūnai yra pareigingi ir atlieka angelų sargų funkciją?

Tiriamoji medžiaga. Šio darbo tiriamoji medžiaga yra el. leidinio lrytas.lt kriminalų skirsnio straipsniai, kurie yra susiję su policijos pareigūnų veiklos vertinimu. Pasirinkti 49 straipsniai, kurie geriausiai atspindi šią temą.

Šaltiniai. Visa šiame darbe naudojama informacija yra paimta iš el. leidinio lrytas.lt bei policija.lt.

Darbo tikslas. Šiuo rašto darbu siekiama išanalizuoti pasirinktus lrytas.lt kriminalų skirsnio straipsnius.

Uždaviniai. Šio darbo uždaviniai yra:

1. Surinkti straipsnius, kuriuose atsispindi policijos pareigūnų veiklos vertinimas.

2. Sukvalifikuoti straipsnius pagal panašų ar tokį pat pobūdį.

Metodai. Šiame darbe naudosime aprašomąjį ir lyginamąjį metodą.

Taigi į pranešimus apie įvykius, kurie priskiriami A kategorijai, policijos pareigūnai privalo sureaguoti per 10 min, į pranešimus apie įvykius, kurie priskiriami B kategorijai, policijos pareigūnai privalo sureaguoti per 20 min., o į įvykius, kurie priskiriami C kategorijai policijos pareigūnai turi sureaguoti tada, kai jau sureaguota į visus gautus A ir B kategorijos pranešimus ir kai atsiranda laisvų darbuotojų. Tačiau ne visose savivaldybėse policijos pareigūnų pajėgos yra tokios gausios, jog turėtų galimybę, pagal iškvietimų kategorijas, sureaguoti per būtent tokį nustatytą laiko tarpą, todėl kiekvienoje savivaldybėje atvykimo laikas į įvykio vietą gali keliomis minutėmis skirtis.

Straipsnių elektroniniuose leidiniuose yra labai daug. Jų tiek daug galbūt todėl, kad mūsų šalyje žmogaus teisės ir laisvės yra prigimtinės (LR Konstitucija 18 str.) ir viena iš šiai temai tinkamiausių pritaikyti teisių yra nurodyta LR Konstitucijos 25 str.: „Žmogus turi teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti. Žmogui neturi būti kliudoma ieškoti, gauti ir skleisti informaciją bei idėjas“. Dėl šios žmonėms suteiktos teisės, mūsų elektroninėje erdvėje ir ateityje straipsnių tik daugės, tačiau tai nereiškia, kad visuose straipsniuose pateikiama informacija yra 100 % teisinga, kadangi Lietuvos Respublikos (toliau - LR) visuomenės informavimo 5 str. 1 dalies 1 punkte teigiama, jog kiekvienas asmuo turi teisę rinkti informaciją ir ją skelbti visuomenės informavimo priemonėse. Būtent dėl to kiekvienas elektroninis leidinys siekia turėti pačius geriausius žurnalistus, kurie greičiausiai sužinoti visas naujienas ir, kad būtent jų tinklapis taptų pats populiariausias.

Manydami, jog įvairios nelaimės ir skandalingi įvykiai sulaukia didesnio žmonių susidomėjimo nusprendėme išsiaiškinti kaip yra iš tiesų. Taigi norint sužinoti ar straipsnių patekimui į elektroninę žiniasklaidą turi įtakos teigiamai ar neigiamai straipsniuose vertinama policijos pareigūnų veikla, mes iš viso pasirinkome 49 straipsnius. Iš šių 49 straipsnių, teigiamos konotacijos policijos pareigūnų veiklos vertinimas aprašomas 34 straipsniuose, neigiamos konotacijos policijos pareigūnų veiklos vertinimas aprašomas 8 straipsniuose, o likusiuose 7 straipsniuose situacijos yra dviprasmiškos, kai toje pačioje situacijoje vienas pareigūnas elgiasi pavyzdingai, o kitas žemina policijos pareigūno vardą. Jau vien pažvelgus į šiuos skaičius galime teigti, kad šis visuomenėje susidaręs stereotipas, jog neigiamos konotacijos straipsniai yra daug populiaresni tikrai nepasitvirtino.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 38 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2691 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justina
  • Policijos pareigūno veiklos vertinimas el. leidinio lrytas.lt straipsniuose
    10 - 4 balsai (-ų)
Policijos pareigūno veiklos vertinimas el. leidinio lrytas.lt straipsniuose. (2015 m. Spalio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/policijos-pareiguno-veiklos-vertinimas-el-leidinio-lrytaslt-straipsniuose.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 09:10
×