Policijos pareigūnų socialinės garantijos


Įvadas. Lietuvos respublikos policijos sistema. Policijos pareigūnų veikla. Policijos pareigūnų socialinės garantijos. Sveikatos priežiūros garantijos. Aprūpinimas gyvenamosiomis patalpomis. Policijos pareigūnų algos. Atostogos. Apdovanojimai. Pensijos. Išvados. Literatūra.

Lietuvs Respublikos policija – prie Lietuvos Respublikos VRM statutiniais pagrindais veikiančios tarnybos, besirūpinančios žmogaus teisių ir laisvių apsaugą, užtikrinančios viešąją tvarką, taip pat suteikiančios neatidėliotiną pagalbą bėjėgiškumo būsenos asmenims, veikiančios teritoriniu principu ir turinčios specializuotas operatyvines (greitojo reagavimo ir operatyvinės informacijos rinkimo teisinės galimybės) tarnybas. Lietuvos Respublikos policijoje dirbantys policijos pareigūnai, kaip ir visi valstybės tarnautojai, turi socialinės garantijas. Policijos veikos specifika ir sudėtingumas leidžia pažvelgti, kokią vietą ji užima tarp kitų socialine paslaugas gyventojams teikiančių institucijų, kokie prioritetai būdingi tik jai, kaip visuotinei teisėsaugos institucijai. Socialinės garantijos dažniausiai susijusios su sveikatos apsauga, darbo netekimu, nelaimingais atsitikimais ir kt. Socialinės garantijos leidžia ne tik paprastam žmogui, taip pat policijos pareigūnui, jaustis saugiu, valstybės dėmesiu gaunančiu, valstybės tarnybos atstovu.

Nors policija kaip institucija su jos funkcijų atlikimo gausa yra gana didelio masto organizacija, struktūriškai jos sistemą sudaro keturių rūšių tarnybos. Vadovaujantis Lietuvos Respulikos policijos veiklos įstatymu institucijos sistemą sudaro šios įstaigos:

Svarbiausia organizaciniu ir administraciniu požiūriu šios institucijos įstaiga yra Policijos departamentas. Šis departamentas priklauso Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos administravimo sričiai ir yra vidaus reikalų centrinė įstaiga. Visą Policijos departamentą kaip centrinę ir pagrindinę įstaigą steigia Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Lietuvos policijos kaip teisėsaugos institucijos vadovas yra policijos generalinis komisaras. Jis vadovauja šiai centrinei policijos įstaigai, kuri jam padeda organizuoti ir kontroliuoti visą Lietuvos Respublikos teritorijoje. Pagal mastą didžiausia šios valstybės tarnybos struktūra yra teritorinės policijos įstaigos, kurios yra išsidėsčiusios visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje. Teritorinės olicijos įstaigos funcijoms įgyvendinti savivaldybės teritorijoje gali būti steigiami policijos komisariatai ir vienos ar kelių seniūnijų teritorijose – policijos nuovados. Policijos komisariatus ir policijos nuovadas, suderinęs su policijos generaliniu komisaru, steigia ir jų nuostatus tvirtina teritorinės policijos įstaigos viršinininkas. Policijos komisariatui vadovauja viršininkas. Jis gali turėti ir kitų pavaduotojų. Šioje teritorinėje policijos struktūroje svarbiausią vaidmenį vaidina vyriausieji policijos komisariatai ir komisariatai. Policijos komisariatas yra teritorinių policijos įstaigų struktūrinis padalinys. Atsižvelgiant į tarnybinį poreikį ir aptarnaujamos teritorijos dydį bei joje gyvenančių žmonių skaičių, policijos komisariatą gali sudaryti ir skyriai, poskyriai, grupės ir policijos nuovados.

Kaip ir kiekviena kita valstybės institucija Lietuvoje, ginanti žmonių teises, Lietuvos policija siekia būti profesionali ir pateisinti savo paskirtį visuomenėje. Policija nuolatos turi mokytis gerai atlikti jai sapaskirtas funkcijas ir profesionaliai saugoti žmonių teises. Todėl būtent šioje tarnyboje labai svarbios policijos profesinio ugdymo įstaigos, užtikrinančios nuolatinį policijos pareigūnų profesinės kvalifikacijos tobulinimą.

Kiekviena įstaiga turi ir savo struktūros rūšis. Organizaciniu požiūriu Lietuvos policijos struktūros rūšis turi savo organizacinę vidaus struktūrą. Svarbu pabrėžti, kad į policijos įstaigų valdymo organizazcinę sistemą gali įeiti: štabas, valdyba, policijos komisariatas, biuras, skyrius, rinktinė, kuopa, būrys, poskyris, grupės bei policijos nuovada.

Štabas – yra Policijos departamento – Vidaus eikalų ministerijos centrinės įstaigos struktūrinis padalinys. Štabą sudaro ne mažiau kaip trys skyriai. Štabui vadoauja viršininkas, kuris gali turėti pavaduotojų.

Skyrius taip pat policijos įstaigų struktūrinis padalinys. Jis yra sudaromas iš ne mažiau kaip keturių pareigybių. Skyrius taip pat gali būti štabo, valdybos, policijos komisariato ir biuro struktūrinė dalis, kuri yra sudarma iš ne mažiau kaip trijų pareigybių. Skyriui vadovauja viršininkas arba vedėjas. Jis taip pat gali turėti pavaduotojų.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 41 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (3380 žodžiai)
  • Kolegija
  • Xxx
  • Policijos pareigūnų socialinės garantijos
    10 - 6 balsai (-ų)
Policijos pareigūnų socialinės garantijos. (2015 m. Lapkričio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/policijos-pareigunu-socialines-garantijos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 08:42
×