Poligraijos pradininkai Lietuvoje


Įvadas. Knygų leidimas Europoje XV-XVIII a. Knygų spausdinimas Lietuvoje. Pirmosios Vilniaus lietuviškos spaustuvės. Literatūros sąrašas.

Pirmiausia žmgus sukūrė ženklus, galinčius užfiksuoti ir perteikti mintis, kiek vėliau žengė dar vieną žingsnį į priekį. Iš pradžių ieškojąs tinkamo paviršiaus, ant kurio galėtų užrašyti ženklus pradėjo pagal poreikį, bei svarbą užrašytą informaciją klasifikuoti, kaupti ir skirtingai perduoti. Taip atsirado knygos idėja.

Pirmosios „knygos”, atsirado Šumere, Egipte, Kinijoje, Indijoje.

Senovės Rytų kultūros pasaulinis istorinis nuopelnas yra pirmųjų knygų sukūrimas. Apipavidalinimu, medžiaga jos buvo visiškai nepanašios į dabartinę knygą. Pirmieji raštai buvo iškalami arba išraižomi stačiose uolose, nulygintuose akmens monumentuose. Šis būdas įamžinti mintis, padaryti jas prieinamas platesnei visuomenei, kilęs iš priešistorinių laikų, išliko ir vėliau, net ir tada kai atsirado daug patogesnė rašomoji medžiaga, negu akmuo.

Knygos, kaip ir visų kitų daiktų, išvaizda pirmiausiai priklauso nuo medžiagos, iš kurios ji pagaminta. Egipte, Senosios karalystės epochoje, rašymui buvo naudojami ir akmuo, ir medis, ir oda, ir drobė, ir indų šukės. Tačiau pagrindine egiptiečių rašomąja medžiaga tapo papirusas. Papirusas senovės Rytų ir antikiniame pasaulyje buvo daugiausia paplitusi, pati pigiausia ir patogiausia rašomoji medžiaga.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2014 m.
  • 11 puslapių (3577 žodžiai)
  • Domas
  • Poligraijos pradininkai Lietuvoje
    10 - 4 balsai (-ų)
Poligraijos pradininkai Lietuvoje. (2014 m. Sausio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/poligraijos-pradininkai-lietuvoje.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 06 d. 04:59
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo