Polimerai referatas


Polimerai skaidres. Polimeru irimas. Polimeru gamyba referatas. Skaidres apie polimerus. Polimero dalys. Polimerai aprasymas siustis. Polimerai pakuojant maisto medžiagas. Kokios medziagos skirtos dirbti aukstoje temperaturoje referatas. Polimerinės medžiagos tarša. Polimerinės medžiagos.

Žodis “polimeras” reiškia “daug dalių”. Šiuo metu polimerai yra viena iš svarbiausių liaudies ūkiui stambiamolekulių junginių klasė. Vandens molekulinė masė. , benzono . , kreidos . , polimerų nuo dešimties tūkstančių iki milijonų. Polimerų gigantiškos molekulės sudarytos iš atomų grupių, chemiškai sujungtų į ilgas grandines. Vieno iš struktūriniu požiūriu paprastesnių ir labai paplitusių polimerų polietileno struktūrinė formulė:.

Žodis polimeras reiškia daug dalių . Vandens molekulinė masė 18, benzono – 78, kreidos – 100, polimerų nuo dešimties tūkstančių iki milijonų. Vieno iš struktūriniu popolietilenas susidaro jungiantis etileno ch2=ch2 molekulėms. Tam tikromis sąlygomis ir vartojant katalizatorių, dviguboji jungtis suyra, ir gaunama grandinė, sudaryta iš –ch2-ch2- grupių. Pradinė molekulė, iš kurios susidaro polimeras, vadinama monomeru. Polimerų grandinę sudarančių monomerų skaičius vadinamas polimerizacijos laipsniu.

Iš maisto produktams tinkamų polimerų labai svarbūs grandininiai poliesteriai, kurių grandyse yra aromatinių ir alifatinių grupių,polimerinės medžiagos, kurios tiesiogiai liečia maisto produktus, turi būti chemiškai patvarios, turėti tam tikras fizikines, chemines, mechanines bei technologines savybes, patenkinti higieninius reikalavimus. Lietuvoje įvairiose pramonės šakose gana plačiai naudojamos įvairios plastikinės medžiagos. Nemaža jų dalis naudojama maisto produktams skirtų indų, taros, pakavimo medžiagų gamybai. Pagrindinis reikalavimas - visi šie gaminiai neturi pabloginti maisto produktų sudėties, kvapo ir skonio, o tuo pačiu ir pakenkti žmonių sveikatai.

Ilgesnį laiką naudojant plastikinius indus, tarą, jie sensta , Veikiant vandeniui, alkoholiams, rūgštims ir šarmams, šilumai ar šalčiui, šviesai ar esant mechaniniam poveikiui, vyksta polimerų irimas, o jų irimo produktai gali patekti į maisto produktus.

šeimininkės turėtų atminti, kad plastikiniai indai, tara ar pakavimo medžiagos, skirtos naudoti tik šaltiems maisto produktams, netinka karštų produktų laikymui. Aukšta temperatūra juos gali deformuoti (pvz. Polietilenas mažai atsparus aukštai temperatūrai, o polipropilenas ir polistirolas atsparūs tiek aukštai, tiek žemai temperatūrai).

  • Chemija Referatas
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2011 m.
  • 11 puslapių (3951 žodžiai)
  • Polimerai referatas
    8 - 1 balsai (-ų)
Polimerai referatas. (2011 m. Liepos 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/polimerai-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 09:03
×