Polimerinės medžiagos odontologijoje


Polimerinės medžiagos. Polimerai – polimerinių medžiagų pagrindas. Polimerai – tai didelė grupė medžiagų. Fiksuotų dantų protezų apdailos polimerų rūšys. Termopolimerai (I kartos) Termobaropolimerai (II kartos). Termopolimerai. Tai pirmos kartos paprastos, be užpilo polimerinės medžiagos arba plastmasės. “Sinma-M” - Europos. „Superpont“ - Superpont plastmasę gamina Čekijos firma “Dental”. Termobaropolimerai. Šios polimerinės medžiagos būna grynos arba su užpilais. “SR Chromazit” - Tai polimerinė medžiaga. “Vita Zeta HC” - Tai polimerinė pastos formos medžiaga. Fotopolimerai. Tai kompozitinės medžiagos, sudarytos iš dviejų chemiškai skirtingų medžiagų. “Solidex” – Hibridinė kompozitinė fotopolimerinė apdailos medžiaga. “Sculpture”. Šio fotopolimero užpildas sudarytas iš borosilikatobario. Išvados. Polimerų savybės yra labai įvairios. Polimerai naudojami aktyviai prisijungti prie metalo ir prie polimerinės medžiagos. Šios medžiagos praktiškos, nelimpa prie modeliavimo instrumentų.

Polimerai – tai didelė grupė medžiagų, kurių pagrindą sudaro gamtiniai ar dirbtiniai daugiamolekuliniai junginiai, galintys veikiant karščiui, šviesai, spaudimui jungtis, formuotis, po to tvirtai išlaikyti jiems suteiktą formą. Polimerai yra plastmasių ir kitų polimerinių medžiagų pagrindas. Pramonėje polimerai gaminami iš gamtinių medžiagų: dujų, akmens, anglies, skalūnų, medienos ir kt.

Termopolimerai (I kartos); Termobaropolimerai (II kartos); Fotopolimerai (III kartos). Pagal polimerinių medžiagų sudėtį juos galima susikirstyti į grynus ir sudėtinius polimerus, turinčius sudėtyje įvairų kiekį mineralinio užpilo.  .

“Sinma-M” - Europos Sąjungos šalyse nesertifikuota plastmasė “Sinma-M” dėl savo gerų spalvinių savybių, nesudėtingos gamybos technologijos yra populiari tarp dantų technikų sudaryta iš miltelių ir skysčio.

Šios polimerinės medžiagos būna grynos arba su užpilais, polimerizuojamos esant didesnei negu 100,3C ir 5-6 barų slėgiui. “SR Chromazit” - Tai polimerinė medžiaga , turinti neorganinį mikroužpildą. Jos pagrindas - metilmetakrilatas, gaminama pastos formos. Šios medžiagos sudėtyje yra priekaklelinė, dentino, kandamojo krašto, transparentinė ir kitos sudėtinės medžiagos dalys.

“Solidex” – Hibridinė kompozitinė fotopolimerinė apdailos medžiaga, turi 53% neorganinio užpildo. Medžiaga yra pastos formos. Turi 16 spalvų, kurios atitinka “Vitos“ firmos spalvų skalę.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 217 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (557 žodžiai)
  • Andzelikada
  • Polimerinės medžiagos odontologijoje
    10 - 6 balsai (-ų)
Polimerinės medžiagos odontologijoje. (2015 m. Gruodžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/polimerines-medziagos-odontologijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 06:17
×