Polimeriniai junginiai


Chemijos skaidrės.

Įvadas. Pastaruoju metu sparčiai augantis plastikų naudojimas pakeitė stiklą. Darbo tikslas ir uždaviniai. Darbo tikslas remiantis moksline literatūra apibūdinti polimerinius junginius. Polimeriniai junginiai. Polimeras – medžiaga, kurios molekulės sudarytos iš daug besikartojančių struktūrinių vienetų, vadinamų monomerais. Polimerų klasifikacija. PET (PETE) – polietileno tereftalatas gaivių gėrimų. Polimerų cheminės savybės. Polimerų cheminės savybės pasireiškia juos tirpinant ir deginant. Polimeriniai junginiai maisto pakavimui. Naujos kartos pakavimo medžiagų ir pakuočių kūrimas turi atitikti pramonės vystymosi tendencijas. Bioplastikai. Bioplastikai yra visa šeima medžiagų su skirtingomis savybėmis ir pritaikymu. Pet (polietilentereftalatas). PET yra linijinis. Pet perdirbimas Lietuvoje. Viena iš galimybių tinkamai išmesti panaudotas PET pakuotes – supirkimo punktai. Išvados. Polimeras yra medžiaga.


Darbo tikslas: remiantis moksline literatūra apibūdinti polimerinius junginius, PET ir bioplastikus, jų chemines savybes bei klasifikaciją. Darbo uždaviniai: Apibūdinti polimerus ir plastikus Aptarti plastikų svarbą maisto pakavimui Apibūdinti Bioplastikus ir PET Pristatyti jų perdirbimo galimybes.

Naujos kartos pakavimo medžiagų ir pakuočių kūrimas turi atitikti pramonės vystymosi tendencijas, užtikrinti saugos ir kokybės reikalavimus bei ženklinimą. Pakuotė ne tik apsaugo produktą nuo išorės poveikio, bet yra ir pagrindinis informacijos ir reklamos teikėjas. Polimerinių medžiagų technologijos vis plačiau taikomos, kuriant ekologiškas bei funkcionalias pakuotes maisto produktams Pakuotėje esančios aktyvios medžiagos gali išsaugoti supakuotų produktų kokybę. Jos gali išskirti arba absorbuoti medžiagas, sąveikaujančias su pakuotėje esančiu maistu ir jo aplinka. Metalų arba metalų oksidų nanodalelių turintys polimeriniai kompozitai gali suteikti „aktyviai“ pakuotei antimikrobines savybes, padidinti jos atsparumą mechaniniam poveikiui ir padidinti UV spindulių sugertį.

 • Chemija Skaidrės
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Eva
 • 11 puslapių (876 žodžiai)
 • Kolegija
 • Chemijos skaidrės
 • MS PowerPoint 47 KB
 • Polimeriniai junginiai
  10 - 2 balsai (-ų)
Polimeriniai junginiai. (2017 m. Spalio 16 d.). http://www.mokslobaze.lt/polimeriniai-junginiai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 22:23