Polimerų naudojimas medicinoje


Polimerų naudojimas medicinoje. Kas yra polimeras? Polimeras – medžiaga, kurios molekulės sudarytos iš daug besikartojančių struktūrinių vienetų, vadinamų monomerais. Gamtiniai polimerai. Baltymai Celiuliozė Gintaras Natūralus kaučiukas Nukleorūgštys. Dirbtiniai polimerai.  Plastikas (plastmasė) Guminės medžiagos  Skaidulos (pluoštai). Gamtiniai polimerai medicinoje. Gamtiniai polimerai įeina į augalų ir gyvūnų organizmą. Kolagenas. Kolagenas – labiausiai gyvūnijos (taip pat ir žmonių) pasaulyje paplitęs baltymas. Fibrinogenas. Fibrinogenas – yra kraujo plazmos baltymas. Celiuliozė. Celiuliozė – gamtinis. Natūralusis kaučiukas. Natūralusis kaučiukas – stambiamolekulis junginys. Medicininių gaminių, gaminamų iš natūralaus kaučiuko. Natūralus lateksas. Natūralus lateksas – tai pieninės sultys. Kai kurios latekso turinčios medicinos priemonės Ambu maišas.


Gamtiniai polimerai įeina į augalų ir gyvūnų organizmą. Medicinoje naudojami šie gamtiniai polimerai: Kolagenai Fibrinogenai Celiuliozė Natūralusis kaučiukas Natūralus lateksas.

Fibrinogenas – yra kraujo plazmos baltymas, dalyvaujantis krešant kraujui. Medicinoje naudojamas gyvūnų fibrinas.

Celiuliozė – gamtinis polimeras, polisacharidas. Ji yra pagrindinė augalinių ląstelių sienelių struktūrinė medžiaga. Gaunama iš medžių žievės, lino.

Natūralus lateksas – tai pieninės sultys, gaunamos iš kaučiukmedžio. Natūralus lateksas perdirbamas į elastinį lankstų produktą – natūralų guminį lateksą.

  • MS PowerPoint 1242 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (246 žodžiai)
  • Mokykla
  • Deimantė
  • Polimerų naudojimas medicinoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Polimerų naudojimas medicinoje. (2017 m. Sausio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/polimeru-naudojimas-medicinoje.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 31 d. 09:34
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo