Politika ir valstybė


Politika ir valstybė. Valstybės kilmė ir esmė. Valstybės požymiai. Šiuolaikinės valstybės požymiai. Valstybės teritorija. Geopolitika. Valstybės gyventojai. Valstybės gyventojai P. Autonomijų rūšys. Valstybės valdžia (Vyriausybė). Valstybės funkcijos ir tipai. Valstybės funkcijos. Valstybių formos Vad. P. 12. Valdymo formos. Valstybės valdymo formos monarchija. Šiuolaikinės monarchijos. Valstybės valdymo formos monarchija, valstybės vadovai. Valstybių valdymo formos respublika. Valstybės sąranga(Geografinis valdžios padalinimas). Valstybių sąrangai apibudinti svarbios sąvokos. Skirsnis. Lietuvos valstybė. Skirsnis. Žmogus ir valstybė. Skirsnis. Visuomenė ir valstybė. Skirsnis. Tautos ūkis ir darbas. Namų darbas.

Vad. P.10-11 Šiuolaikinė valstybė - tai žmonių bendrija, kuri yra įsikūrusi tiksliai apibrėžtoje teritorijoje, yra nepriklausoma ir pripažįstama kitų valstybių.

Nuolatiniai gyventojai Apibrėžta teritorija Vyriausybė(valdžia) Suverenitetas Teisinė sistema Valstybės organizacija Galimybė užmegzti santykius su kitomis valstybėmis Valstybės organizacija(administracija, iždas, institucijos) Fizinės jėgos naudojimas valstybės valdžios kontroliuojamoje teritorijoje.

Pasaulietinės ir dvasinės valdžios atskyrimas Visų piliečių dalyvavimas valstybės reikaluose Visuomeninės ir asmeninės sferų atskyrimas Sustiprėjusi teisės reikšmė ir vaidmuo Valstybės aparato didėjimas Viešieji interesai Tautos suverenitetas Valstybės nepriklausomybės tarptautinis pripažinimas.

Valstybė- tai fizinės bazės ir valdžios institucijų junginys.

Valstybės fizinė bazė- tai jos gyventojai(tauta) ir teritorija Valdžios institucijos- tai fizinės bazės valdymo funkcijų visuma.

Kokiais būdais susiformuoja valstybės teritorija? Kokių žinote atskirų valstybių susidarymo būdų pavyzdžių? Ar valstybės teritorija, jos fizinė kokybė gali turėti įtakos valstybės vidaus ir užsienio politikai ar net valstybės egzistavimui? Vad. P.11.

Valstybės teritorijos susiformavimo būdai: Kuriantis valstybei , jungiami ikivalstybiniai junginiai Nukariaujant kaimyninių valstybių teritorijas Sudarant dinastines ir politines sąjungas Steigiant valstybes vietoj buvusių imperijų administracinių vienetų ir t. t.

Geopolitika- mokslas tiriantis ryšį tarp valstybės politikos ir jos valdomos teritorijos kokybės Geopolitiniai veiksnių įtaka valstybės gyvenimui: Geografinė padėtis Valstybės pavidalas ir sienos Klimatas Žemės lobiai Jūros Aplinka.

Valstybės teritorija yra labai svarbus valstybės požymis Valstybės teritorijos fizinės savybės yra svarbios valstybės aplinkybės, bet valstybės egzistavimui nėra lemiamos.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 2275 KB
  • 2014 m.
  • 42 puslapiai (1308 žodžiai)
  • 123ac
  • Politika ir valstybė
    10 - 2 balsai (-ų)
Politika ir valstybė. (2014 m. Spalio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/politika-ir-valstybe.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 04:39
×