Politikos mokslas kaip socialinis mokslas


Politikos mokslas socialinis mokslas. Politikos mokslas- socialinis mokslas referatas. Benamystė kaip socialinis reiškinys. Politikos mokslas - socialinis mokslas. Politikos mokslas- socialinis mokslas.

Politikos samprata. Politikos mokslo struktūra. Politikos teorija. Lyginamoji politika. Tarptautiniai santykiai. Viešasis administravimas ir viešoji politika. Politikos mokslo raidos etapai. Bihevioralistinė revoliucija. Tradiciškai politikos samprata kildinama iš antikinių mąstytojų platono ir aristotelio.

Kur prasideda ir baigiasi politikos mokslo ribos, ir kaip, Kokiais metodais, tyrinėjame apibrėžtą splatonas politiką siejo su idealios valstybės kūrimu, kuris savaime suteikia prasmę netobulam pasauliui.

Aristotelis, teigdamas, kad politika yra valstybės valdymo menas, pabrėžia, jog politika neišvengiamai apima ir praktinį žinojimą, kas visuomenei yra gėris ir kaip jį įgyvendinti. Politinis žinojimas atsako į klausimą, kaip žmonės turėtų gyventi, kokiomis taisyklėmis reikia vadovautis kolektyviniame gyvenime, kokia praktinė veikla ir institutai geriausiai tinka žmogiškajam tikslui pasiekti.

Aristotelis politiką laikė kilnia šviečiamąją veikla dėl jos visuomeninio, viešojo pobūdžio. Todėl politika yra visų mokslų mokslas, o kiti mokslai turi jam tarnauti.

ši tradicija plėtojama naujaisiais laikais, kai įsitvirtina santykinė politinio ir nepolitinio takoskyra, brėžiama tarp viešųjų reikalų ir privataus gyvenimo.

Kaip savarankiška moderni disciplina, politikos mokslas savo specifinius bruožus įgijo xix a. Pabaigoje – xx a.

Septintajame xix a. Dešimtmetyje pradėjo formuotis aiškiai apibrėžtas savarankiškų politikos mokslų studijų laukas – valstybės, suprantamos kaip institucijų visumos ir turinčios juridinės bei politinės galios viršenybę, sistemivisi visuomeniniai santykiai yra susiję su galia, įtaka, kontrole, autoritetu. Politika yra socialinis procesas, kuriam būdinga kova ir bendradarbiavimas naudojant galią, pasibaigiantis sprendimo priėmimu. Todėl politika yra universalus, visą apimantis reiškinys, esantis visur, kur susidaro valdžios santykia kas, ką, kada ir kaip gauna išplėtė politikos ribas nuo vyriausybės institutų iki elito, siekiant nustatyti, kaip ir kur priimami visuomenei privalomi sprendimai.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (924 žodžiai)
  • Universitetas
  • Politikos mokslas kaip socialinis mokslas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Politikos mokslas kaip socialinis mokslas. (2011 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/politikos-mokslas-kaip-socialinis-mokslas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 14:43
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo