Politikos špera


Normatyvine ir empirine teorija. Viešoji politika konspektas. Autoritetas referatai. Viesoji politika spera. Politikos teorija skirstoma. Modernieji rezimai. Viešoji politika konspektai. Pilietinės visuomenės ir pilietiškumo konspektai, šperos. Galia ir autoritetas referatas. Politika spera.

Politika-valstybės valdymo menas. Galia– tai sugebėjimas veikti, pasiekti rezultatą. Autoritetas – įtaka, valdžia. Legitimacija– teisėtas, įteisintas. Autoritetas – socialiai sankcionuota valdžia. Valstybė – tai politinė visuomenės organizacija. Pagrindinis valstybės tikslas. Pilietinė visuomenė. Modernieji rėžimai. Parlamentas. Viešoji politika. Socializacija – individo tapimas visuomeniniu žmogumi, asmenybe. Politinės partijos ir part. Sist-xx a.

Politika-valstybės valdymo menas. Politologija-mokslo šaka nagrinėjanti vidaus ir užsienio politiką. Dėl loginio pozityvizmo įtakos įsitvirtino teorijos skirstymas į tris formas:*empirinę; *formaliąją; *normatyvinę. Politikos mokslo struktūra:*politikos teorija;*lyginamoji politika;*tarptautiniai santykiai;*viešasis adm. Politikos mokslas tiria valdančiųjų bei valdomųjų santykius ir priemones bei tikslus, kuriuos jie naudoja tiems santykiams įtvirtinti.

Galia– tai sugebėjimas veikti, pasiekti rezultatą. Autoritetas – įtaka, valdžia. Legitimacija– teisėtas, įteisintas. Galia savaime visuomenėje neegzistuoja, nes tai – socialinis santykis. Galios rangas siejamas su potencialiai galinčio įsakinėti individo turima padėtimi. Galia skirstoma į rūšis pagal jos poveikio laipsnį ir išteklius. Viena iš galimų galios klasifikacijų yra skirstymas pagal galios reiškimosi socialines formas. Tai būtų – jėga, viršenybė, autoritetas, patrauklumas.

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (1188 žodžiai)
  • Politikos špera
    10 - 1 balsai (-ų)
Politikos špera. (2011 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/politikos-spera.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 05:12
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo