Politinė ir ekonominė laisvė, kolektyvinis ekonomikos planavimas, centrinis planavimas, demokratija - liberali socialinė santvarka, rinka ir valdžia, valdžia kaip taisyklių kūrėja ir teisėja


Politinė ir ekonominė laisvė. Kolektyvinis ekonomikos planavimas. Centrinis planavimas. Demokratija - liberali socialinė santvarka. Rinka ir valdžia. Valdžia kaip taisyklių kūrėja ir teisėja.

Daugelis mano, kad politika ir ekonomika yra atskiros, tarpusavyje nesusijusios sritys, individo laisvė - tai politinė problema, o materiali gerovė - ekonominė problema, ir kad bet kokia politinė santvarka gali būti derinama su bet kokia ekonomine sąranga.

Politinė laisvė reiškia, kad piliečių tarpusavio santykiuose nenaudojama prievarta.

Pavyzdžiui, socialistinė valstybė negali būti demokratine, nes ji negali garantuoti asmens laisvės.

Ekonominę laisvę galima traktuoti įvairiai. Žiūrint iš vienos pusės, ekonominė laisvė yra sudedamoji laisvės dalis, iš kitos - ji yra nepakeičiama priemonė politinei laisvei pasiekti.

Galima pateikti dar vieną pavyzdį. Didžiosios Britanijos piliečiai, kuriems po Antrojo pasaulinio karo dėl valiutos kursų kontrolės nebuvo leidžiama vykti atostogų į Jungtines Valstijas, buvo praradę nemažiau nei koks amerikietis, kuriam dėl politinių pažiūrų buvo atimta galimybė Rusijoje praleisti atostogas. Pirmuoju atveju tai ekonominis suvaržymas, antruoju - politinis.

Istorijos faktai rodo glaudų politinės ir ekonominės laisvės ryšį. Nėra tokios praeities arba dabarties visuomenės, kur būtų politinė laisvė, bet nebūtų laisvosios rinkos.

  • Microsoft Word 55 KB
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (654 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ernestas
  • Politinė ir ekonominė laisvė, kolektyvinis ekonomikos planavimas, centrinis planavimas, demokratija - liberali socialinė santvarka, rinka ir valdžia, valdžia kaip taisyklių kūrėja ir teisėja
    10 - 6 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Politinė ir ekonominė laisvė, kolektyvinis ekonomikos planavimas, centrinis planavimas, demokratija - liberali socialinė santvarka, rinka ir valdžia, valdžia kaip taisyklių kūrėja ir teisėja. (2015 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/politine-ir-ekonomine-laisve-kolektyvinis-ekonomikos-planavimas-centrinis-planavimas-demokratija-liberali-socialine-santvarka-rinka-ir-valdzia-valdzia-kaip.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 12 d. 23:32
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo