Politinė ir ekonominė laisvės


Politinė laisvės samprata. Ekonominės laisvės samprata. Ekonominės ir politinės laisvės santykis pagal Milton Friedman. Apibendrinimas. Literatūros sąrašas.


Ekonominės ir politinės laisvės santykis pagal Milton Friedman.

Dažnai dauguma individų mano, kad politika ir ekonomika yra atskiros ir nesusijusios, tačiau toks požiūris yra klaidingas. Suvaržius vieną laisvę vienaip ar kitaip automatiškai yra suvaržoma ir kita laisvė. Kiekviena politinė doktrina savo politines ir ekonomines teises traktuoja skirtingai. Politinę laisvę turintis asmuo, bet negalintis laisvai reikštis rinkoje, jis nėra visiškai laisvas ir automatiškai politinė laisvė ima mažėti. Politinės laisvės požymis kapitalistinėje visuomenėje yra tai, jog žmonės gali atvirai propaguoti socializmą ir veikti jo labui. Panašiai politinė laisvė socialistinėje visuomenėje turėtų reikštis kaip galimybė žmonėms laisvai propaguoti kapitalizmo idėją ir atitinkamai veikti. Tačiau visi puikiai žinome, kad socialistinėje visuomenėje laisvės propaguoti kapitalizmą nėra. Liberalioje demokratijoje yra bene glaudžiausias politikos ir ekonomikos ryšys, kuris jokiu būdu nėra moderniosios demokratijos išradimas, bet būtent šioje politinėje santvarkoje jis įgyja kone didžiausio suaugimo kontūrus. Dėl to ne per drąsu teigti, jog tiek kultūrinės, tiek socialinės, tiek politinės erdvės, kaip ir visos žmogiškos prasmės kūrimo zonos, nūnai turi bendrą pavadinimą: rinkos ir jos kūrimas. Jeigu rinka laisva žmogus yra laisvas, jeigu žmogus yra laisvas, jis gali laisvai veikti ir plėtoti rinką.

  • Microsoft Word 60 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1194 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gabrielė
  • Politinė ir ekonominė laisvės
    10 - 9 balsai (-ų)
Politinė ir ekonominė laisvės. (2016 m. Balandžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/politine-ir-ekonomine-laisves.html Peržiūrėta 2019 m. Rugsėjo 20 d. 10:45
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema