Politinė korupcija ir farmacija Lietuvoje ir pasaulyje


Sociologijos skaidrės. Politinė korupcija ir farmacija Lietuvoje ir pasaulyje. Korupcija  – piktnaudžiavimas patikėta galia siekiant asmeninės naudos. Korupcija gali būti apibrėžiama pagal pobūdį ir sektorius Administracinė - tyčinis jau esančių įstatymų. Korupcijos formos. Transparency International apibrėžia. Politinė korupcija. Pavyzdžiui, sociologai žvelgia į politinę korupciją per kultūrinių tradicijų ir vertybių skirtumų prizmę. Ekonomistai teigia, kad žmogus nusižengia dėl naudos. Ir galiausiai racionalaus. Kuo labiau išsikerojusi. Vienas Seimo narys. KSI parodo, kiek šalyje suvokiama valstybės bei savivaldybių tarnautojų ir politikų korupcija. Korupcijos suvokimo indeksas. Farmacija – sveikatos apsaugos sistemos dalis. Specialiųjų tyrimų tarnybos duomenimis. Nuo 2010 m. , vadovaujantis gerąja patirtimi. Kaip sprendžiama korupcijos problema farmacijoje? Nuo 2004 m. kasmet gruodžio 9-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Tarptautinė antikorupcijos diena. Politinė korupcija yra sisteminis ir globalus fenomenas. Išvada. Kaip manote, kokios priemonės galėtų sumažinti korupcijos lygį Lietuvoje bei pasaulyje? Diskusinis klausimas. Naudoti šaltiniai.


Kuo labiau išsikerojusi yra korupcija, tarkim politikos sektoriuje, tuo mažesnė rizika būti demaskuotiems tiems individams, kurie nusprendė veikti nelegaliai ir tuo daugiau moka tie, kurie bando likti nuoširdžiais. Pastarieji tampa nesuprastais arba keistais piliečiais, bandančiais galynėtis su vėjo malūnais. Taigi korupcijos išsikerojimas mažina jos moralinę kainą ir skatina neteisėtus, bet racionaliai pasirinktus veiksmus.

Politinė korupcija yra sisteminis ir globalus fenomenas. Negalima manyti, kad jis egzistuoja kažkur toli nuo mūsų, todėl turi būti analizuojamas ir aiškinamas socialiniu, ekonominiu, kultūriniu, racionalaus pasirinkimo bei kitais aspektais. Tenka apgailestauti, kad kol kas nėra gilesnių politinės korupcijos tyrimų mūsų šalyje, todėl negali būti ir vienareikšmiško atsakymo kaip yra suvokiama politinė korupcija mūsų šalyje.

Kaip manote, kokios priemonės galėtų sumažinti korupcijos lygį Lietuvoje bei pasaulyje?

  • Sociologija Skaidrės
  • 2015 m.
  • Lina
  • 18 puslapių (686 žodžiai)
  • Sociologijos skaidrės
  • MS PowerPoint 558 KB
  • Politinė korupcija ir farmacija Lietuvoje ir pasaulyje
    10 - 9 balsai (-ų)
Politinė korupcija ir farmacija Lietuvoje ir pasaulyje. (2015 m. Balandžio 13 d.). http://www.mokslobaze.lt/politine-korupcija-ir-farmacija-lietuvoje-ir-pasaulyje.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 05:55