Politinė kultūra


Rinkimai ir politine kultura. Politines kultūros esme. Politinės kultūros lygiai. Politinė kultūra – tai. Politine kultura referatas. Elitas kursinis darbas. Politinės kultūros sąvoką. Politinio elito tipai. Elito teorijos kursinis darbas. Politine kultura rinkimo principai.

Politinė kultūra medžiaga. Politinė valdžia. Valdžios esmė. Pagrindiniai valdžios elementai. Valdžios tipai. Valstybė. Valstybės samprata. Valstybės atsiradimo prielaidos. Valstybės požymiai ir funkcijos. Valstybės tipai. Teisinė valstybė. Politiniai režimai. Politinių režimų samprata. Demokratinis režimas. Autoritarinis režimas. Totalitarinis režimas. Partijos, partinės sistemos ir visuomeniniai judėjimai. Politinių partijų esmė. Valstybės biudžeto asignavimų politinės partijos veiklai finansuoti dydžio apskaičiavimo, paskirstymo ir mokėjimo tvarka. Politinės reklamos skleidimas visuomenės informavimo priemonėse. Politinių partijų ir politinių kampanijų apskaita. Partinės sistemos esmė ir tipai. Rinkimai ir jų sistemos. Rinkimų etapai ir principai. Rinkimų sistemos. Politinis elitas. Politinio elito tipai ir funkcijos. Pagrindinės elito teorijos. Politiniai lyderiai. Politinio lyderio fenomenas. Politinio lyderio tipai ir funkcijos. Pagrindinės politinio lyderio funkcijos. Pilietinė visuomenė. Pilietinės visuomenės samprata.

Politinė kultūra nuo seno buvo mąstytojų – Platono, Aristotelio, Makiavelio, Monteskjė, Tokvilio, Markso dėmesio objektu. Pirmasis politinės kultūros terminą pavartojo XVIII a. vokiečių filosofas I. Gerderis. Vėliau ši kategorija plačiai buvo vartojama Vakarų politologų, sociologų ir kultūrologų darbuose.

Politinės kultūros koncepcija jau buvo naudojama XX a. 5–6 dešimtmečiais, tačiau politinę kultūrą, kaip savarankišką tyrimo sferą, pirmieji nagrinėjo G. Almondas ir S. Verbas. Didelį indėlį, analizuodami politinės kultūros teoriją, įnešė A. Lipsetas, V. Ki, R. Markridis, D. Marvikas, D. Kavanacha ir kt. Politinės kultūros koncepcija, susiformavusi JAV ir vėliau paplitusi kitose šalyse, tapo vienu iš svarbiausių politinių procesų ir reiškinių tyrimo instrumentu.

Politinė kultūra – tai asmenybės politinės valdžios santykis, visuomeninės sąmonės ir bendrosios kultūros kompleksas. Mokslinėje literatūroje terminas „politinė kultūra“ vartojamas tiek plačiąja, tiek siaurąja prasme. Plačiąja prasme politinės kultūros sąvoka apima šalies dvasinę kultūrą, kuri yra susijusi su visuomeniniais politiniais procesais, politinėmis tradicijomis ir įsitikinimais. Ji formuoja visuomenės principus, nuostatas ir požiūrį į egzistuojančią sistemą.

  • Politologija Konspektas
  • Microsoft Word 140 KB
  • 2012 m.
  • 52 puslapiai (25498 žodžiai)
  • Tomas
  • Politinė kultūra
    10 - 1 balsai (-ų)
Politinė kultūra. (2012 m. Spalio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/politine-kultura.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 21:00
×