Politinės ideologijos ir doktrinos


Politines doktrinos. Politine doktrina. Politines ideologijos skaidres. Politine ideologija, doktrina. Politine ideologija. Politinė praktika ir politinės doktrinos. Politine ekonomika doktrinos referatas. Doktrinu ideologija. Pagrindines politines doktrinos referatas. Politines idealogijos.

Ideologija - visuomenės skirtingų interesų ir pozicijų, įv. Argumentų ir idėjų sistema. Bet kurią i-ją, kokių grupių interesams ji beatstovautų, galime suvokti kaip teiginių, atspindinčių bei vertinančių faktus, ir veiklos direktyvų, išplaukiančių iš šių vertinimų, visumą. I kuria savo grupei ir egzistuojančio, ir geidžiamo ateities pasaulio vaizdinį.

Bet kurią i-ją, kokių grupių interesams ji beatstovautų, galime suvokti kaip teiginių, atspindinčių bei vertinančių faktus, ir veiklos direktyvų, išplaukiančių iš šių vertipolit. Doktrina - tai iš konkrečios ideologijos išplaukianti darni pažiūrų į tam tikros visuomenės politinį gyvenimą (visų pirma - į valdžios ir valstybinės santvarkos problemą) visuma. Pd turi aprėpti teorinius ir praktinius nurodymus, kaip realizuoti šias pažiūras konkrečiame laike ir erdvėje. Pd kuriamos, kad paveiktų politiką, padėtų tam tikras idėjas įgyvendinti tikrovėje. Pd plėtojasi ir keičiasi drauge su polit. Procesu, reaguoja į naujoves. Bet politinė praktika ir pd, nors ir gl. Susijusios, bet lieka savarankiškomis. Pd keičiasi lėčiau, ji stabilesnė.

Svarbiausias ideologiją ir doktriną siejantis elementas yra vertybių, pradinių idėjų tapatumas; doktrina turi padėti realizuoti šias ideologijoje užkodu.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 4 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (213 žodžiai)
  • Politinės ideologijos ir doktrinos
    10 - 1 balsai (-ų)
Politinės ideologijos ir doktrinos. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/politines-ideologijos-ir-doktrinos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 02:41
×