Politinės kultūros bruožai Lietuvoje


Politinė kultūra lietuvoje. Kaip apibudinti politine kultura lietuvoje. Lietuvos kulturos bruozai 13 -15 a. Lietuvos politinė kultūra ir jos bruožai. Lietuvos politines kulturos bruozai. Politinės reklamos bruozai. Politinės kultūros bruozai lietuvoje.. Politinė kultūrą šiandienos lietuvoje?. Politikos kultura lietuvoje. Lietuvos visuomenes bruozai.

Lietuvos politinės sistemos referatas. Įvadas. Politinės kultūros apibūdinimas. Politinės kultūros struktūra pagal g. Almond ir s. Verba. Politinės kultūros tipologija. Politinė kultūra lietuvoje. Sovietinis palikimas lietuvos politinėje kultūroje. Kultūriniai ir socialiniai pokyčiai. Lietuvos politinės kultūros apibūdinimas. Išvada. Literatūra.

Prieš keletą dešimtmečių politikos moksluose pozicijas užsitikrinusi politinės kultūros koncepcija išlieka ginčų objektu. Atrodytų, visiems aišku, ką reiškia terminas ,,politinė kultūra”, tačiau iki šiol diskutuojama dėl jo mokslinės vertės. Vis dėlto, nepaisant visų kontroversijų, jis plačiai vartojamas politologinėje literatūroje ir kasdienėje kalboje. Politinės kultūros tyrimai iš pat savo pradžios yra neatsiejami nuo platesnio politinių tyrimo konteksto. Politinė kultūra mokslininkų visada buvo suvokiama kaip vienas iš politinės sistemos stabilumo veiksnių. Ši problema labai retai analizuojama atsietai nuo kitų politikos mokslų problemų. „Politinė kultūra pati savaime nėra teorija, tai – demokratinio stabilumo teorija“.

Lietuvoje politinės kultūros tyrimai yra viena iš prioritetinių mokslinių tyrimų sričių.

Šio darbo pagrindiniai uždaviniai:

1.apibūdinti Lietuvos politinę kultūrą praėjusio dešimtmečio periodu;

2.išryškinti sovietinio laikotarpio įtaką;

3.atskleisti socialinių ir kultūrinių pokyčių reikšmę dabartinei Lietuvos politinei kultūrai;

4.apibūdinti dabartinį Lietuvos politinės kultūros modelį.

Taigi pagrindinis šio referato tikslas – apibūdinti politinės kultūros bruožus Lietuvoje.

Mano nagrinėjama politinės kultūros tema apims maždaug nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo iki dabar, t.y. maždaug nuo 1990 iki 2008 m.

Tačiau, kaip jau buvo minėta, visų pirma norint suprasti ir ištyrinėti Lietuvos politinę kultūrą, reikia išsiaiškinti, kas ji apskritai yra ir trumpai apžvelgti pagrindines jos koncepcijas.

Pagrindiniai šio darbo metodai – aprašomasis ir lyginamasis.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (2930 žodžiai)
  • Politinės kultūros bruožai Lietuvoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Politinės kultūros bruožai Lietuvoje. (2012 m. Rugpjūčio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/politines-kulturos-bruozai-lietuvoje.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 31 d. 22:34
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo