Politinio dalyvavimo esmė ir formos


Įvadas. Politinis dalyvavimas. Politinio dalyvavimo formos. Politinis dalyvavimas Lietuvoje. Išvados. Literatūros sąrašas.

Politinis dalyvavimas gali būti apibrėžiamas tiek plačiąją prasme, tiek siaurąją. Plačioji prasmė, kai yra taikoma visoms politinėms sistemoms, o siauroji tik demokratijos. Lietuvoje labiau yra papilitusi siauroji prasmė, nes demokratija labiau leidžia eiliniams šalies piliečiams priartėti prie poltikos, ką ir stengiasi šalies vyriausybė daryti.

Politinio dalyvavimo esmė yra įtraukti į politinį gyvenimą kuo daugiau žmonių, kita vertus dalyvavimas politikoje žmogui turi būti ne tik kaip prievolė, tačiau tai yra ir politinė pareiga savo tautai.

Darbo tikslas - aptarti politinio dalyvavimo esmę ir formas. Bandysiu atskleisti politinio dalyvavimo svarbą, bei pateikti politinio dalyvavimo formas.

Darbo uždaviniai :

Išsiaiškinti kas yra politinis dalyvavimas;

Aptarti politinio dalyvavimo formas;

Panagrinėti politinį dalyvavimą Lietuvoje.

Politinis dalyvavimas yra tai, kad šalies piliečiai gali dalyvauti politikoje naudodamiesi demokratinėmis politinio veikimo teisėmis, kurios jiems yra suteiktos konstituciškai. Demokratija tai politinė valdžia priklausanti nuo visuomėnės valios. Svarbiausia politinio dalyvavimo funkcija yra tai, kad ji gali suteikti piliečiams galimybę tiesiogiai įtakoti valdžios sprendimų priėmimą. Taip pat politinis dalyvavimas gali tarnauti kaip komunikacinė grandis tarp visuomenės ir sprendimus priimančių žmonių. Piliečių, išrinktiems atstovams poveikio darymo būdai gali būti įvairūs: laiškų rašymas, kontaktavimas, peticijų pasirašymas ir kiti. Visų šių veiksmų tikslas yra paveikti valdžios atstovų arba pareigūnų faktinę einamąją politiką nuomonę. Modernioje dalyvaujančioje demokratijoje piliečiai dideliu laipsniu dalyvauja šiose įvairiose veiklos formose. Idealiu atveju piliečiai domisi politika, balsuoja nacionaliniuose ir vietiniuose rinkimuose, lanko rinkiminius susirinkimus, kontaktuoja su politikais ir vietinės valdžios atstovais. Valdžios institucijos skatina dalyvavimą, suteikdamos piliečiams galimybę komunikuoti savo požiūrius. Milbrath (1965) išskiria 5 politinio dalyvavimo formas: kontaktavimas, komunikacija, partijos ir kampanijos veikla, bendruomenės veikla, protestavimas. Tai yra 5 pagrindiniai politinio dalyvavimo bruožų, kai šalies pilietis yra visiškai įtraukiamas į politinę veiklą.

  • Politologija Referatas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1752 žodžiai)
  • Raimonda
  • Politinio dalyvavimo esmė ir formos
    10 - 10 balsai (-ų)
Politinio dalyvavimo esmė ir formos. (2015 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/politinio-dalyvavimo-esme-ir-formos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 12:01
×