Politinis gyvenimas autoritarinėje Lietuvoje


Įvadas. Lietuva parlamentiniu laikotarpiu. 926 metų perversmo priežastys. Diktatūrinė Lietuva. Išvados. Literatūros sąrašas.

Lietuva yra pakankamai jauna valstybė, tačiau su sena ir skaudžia istorija. Kaip žinia, kiekvienos tautos politinė santvarka priklauso nuo jos nueito istorinės raidos kelio. Todėl kiekvienam iš mūsų turėtų būti aktualu susipažinti su susiklosčiusia visuomenine – politine valstybės struktūra. Lietuvos valstybė išgyveno neramų ir nestabilų politinį gyvenimą, nors kita vertus, sugebėjo išlikti nepriklausoma valstybe pasauliniame žemėlapyje ir egzistuoti iki šiol.

Mūsų šalies istorijoje buvo keli esminiai laikotarpiai, kurių metu ėmėsi formuotis svarbiausi, kaip nepriklausomos valstybės, teisiniai pamatai. Visų pirma, parlamentiniu laikotarpiu buvo padėtas pagrindas Lietuvos vidaus ir užsienio politikai rastis. Tuo metu buvo priimta pirmoji nuolatinė Lietuvos Respublikos konstitucija, išleistas žemės reformos įstatymas, įvestas litas. Parlamentarizmas Lietuvoje dar vadinamas Seimų laikotarpiu, kurio metu krikščionių demokratų blokas išlaikė Lietuvos valdžią savo rankose šešerius metus, seimuose turėdamas daugumą.

Lietuvos politinį gyvenimą iš esmės pakeitė 1926 metų gruodžio 17 d. sukilimas, kurio metu buvo priverstas atsistatydinti tuometinis, kairiųjų jėgų išrinktas prezidentas K. Grinius. Tautininkai ir krikščionys demokratai po perversmo įvedė Lietuvoje autoritarinio tipo režimą. Galima teigti, jog tai buvo drastiškas posūkis iš demokratinės santvarkos į diktatūrą.

Po šio įvykio A. Smetona tapo Lietuvos vadovu ir iš esmės pakeitė iki tol egzistavusį politinį gyvenimą. Pradedant ypatingaisiais apsaugos įstatymais ir baigiant naujų konstitucijų priėmimu, kurios įtvirtino asmeninę šio politiko valdžią. Galima teigti, jog per gan trumpą laiką Lietuva išgyveno, tolesnei egzistencijai turėjusią įtakos, politinę kaitą.

Darbo objektas – politinis gyvenimas, mano rašto darbo tikslas – atskleisti esminius Lietuvos politinio gyvenimo bruožus autoritarizmo laikotarpiu. Darbo uždaviniai:

1.Aptarti parlamentarizmo laikotarpį Lietuvoje

2.Išanalizuoti gruodžio 17 d. perversmo aplinkybes

3.Pateikti pagrindinius autoritarinės Lietuvos politinio gyvenimo bruožus.

Naudojami metodai – mokslinių ir informacinių šaltinių analizė, apibendrinimas.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2014 m.
  • 12 puslapių (2314 žodžiai)
  • Universitetas
  • Domas
  • Politinis gyvenimas autoritarinėje Lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Politinis gyvenimas autoritarinėje Lietuvoje. (2014 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/politinis-gyvenimas-autoritarineje-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 11:26
×