Politinių ideologijų formavimasis ir kova


Politinių ideologijų formavimasis ir kova. Modernioji politinė filosofija. Politinės ideologijos ir doktrinos. Liberalizmas, konservatizmas, socializmas. 18 a. pab. pol. teorijoje pilietinė visuomenė, politikos sfera pradėtos laikyti savarankiškomis žm. gyvenimo sritimis. Atsiranda prielaidos moksliniam politinio gyvenimo paaiškinimui.Ideologija - visuomenės skirtingų interesų ir pozicijų, įv. argumentų ir idėjų sistema. Bet kurią I-ją galime suvokti kaip teiginių, atspindinčių bei vertinančių faktus, ir veiklos direktyvų, išplaukiančių iš šių vertinimų, visumą. I kuria savo grupei ir egzistuojančio, ir geidžiamo ateities pasaulio vaizdinį. Polit. doktrina - tai iš konkrečios I išplaukianti darni pažiūrų į tam tikros visuomenės politinį gyvenimą (į valdžios ir valst.santvarkos problemą) visuma. PD turi aprėpti teorinius ir praktinius nurodymus, kaip realizuoti šias pažiūras konkrečiame laike ir erdvėje. PD kuriamos, kad paveiktų politiką, padėtų tam tikras idėjas įgyvendinti tikrovėje. PD plėtojasi ir keičiasi drauge su polit. procesu, reaguoja į naujoves. Bet politinė praktika ir PD, nors ir gl. susijusios, bet lieka savarankiškomis. PD keičiasi lėčiau, ji stabilesnė.

18 a. Pab. Pol. Gyvenimo sritimis. Atsiranda prielaidos moksliniam politinio gyvenimo paaiškinbet kurią i-ją galime suvokti kaip teiginių, atspindinčių bei vertinančių faktus, ir veiklos direktyvų, išplaukiančių iš šių vertinimų, visumą.

Polit. Santvarkos problemą) visuma.

Pd plėtojasi ir keičiasi drauge su polit. Procesu, reaguoja į naujoves. Susijusios, bet lieka savarankiškomis. Pd keičiasi lėčiau, ji stabilesnuo 19 a. Polit. Mintis, doktrinos plėtojamos per pagr. Politines ideologijas: liberalizmą, konservatyvizmą, socializmą.

19 a. I p. Liberalai plėtojo loko idėjas: individo laisvė, minimali valstybė (leidžia įstatymus, bet nereguliuoja ekonomikos), visuotinė rinkimų teisė (piliečiai tik vyrai). Svarb. L. Teiginiai.

žmg. Turi galimybę naudotis visomis laisvėmis (intelektualinėmis bei ūkinėmis). Valstybė nesikiša į ūkinį gyvenimą. Ekonomika vystosi pagal natūralius dėsnius (rinkos ekonomika).

Net ir vieno žmg. Asmens valdžia kitam asm. Yra blogis, nes susijusi su prievarta ir reikalavimu paklusti.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 8 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (757 žodžiai)
  • Politinių ideologijų formavimasis ir kova
    10 - 3 balsai (-ų)
Politinių ideologijų formavimasis ir kova. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/politiniu-ideologiju-formavimasis-ir-kova.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 12:55
×