Politinių partijų steigimo tvarka ir veiklos principai


Politiniu partiju vaidmuo politineje sistemoje. Politiniu partiju veiklos principai. Politiniu partiju susikurimas. Politiniu partiju sistemos raida lietuvoje. Politinių partijų veiklos principai;. Politiniu partiju steigimo veikla ir principai lietuvoje. Politiniu partiju klasifikacija. Politines veiklos principai. Politiniu partiju veiklos principai lietuvoje. Kodėl iki xix amžiaus nebuvo politinių partijų.

Įvadas. Partijų atsiradimo istorija. Lietuvos poltinių partijų susikūrimas. Partijų klasifikacija. Politinių partijų steigimas. Politinių partijų funkcijos. Išvados. Literatūros sąrašas. Šio darbo tikslas apžvelgti ir pateikti politinių partijų atsiradimo istoriją, jų steigimo tvarką ir veiklos principus bei funkcijas. Darbo uždaviniai. Apžvelgti politinių partijų atsiradimo istoriją ir raidos aspektus pasaulyje bei lietuvoje. Trumpai apžvelgti partijų klasifikaciją. Pateikti politinių partijų steigimo tvarkos aspektus bei veiklos principus (funkcijas).

Kiekvienoje stabilioje politinėje sistemoje egzistuoja tam tikri mechanizmai, atliekantys tarpininko tarp pilietinės visuomenės ir valstybės institucijų vaidmenį. Itin svarbus vaidmuo čia tenka interesų grupėms ir politinėms partijoms, kurios tarpusavyje skiriasi veiklos tikslais ir metodais, įtakos valdžiai šaltiniais ir kitomis ypatybėmis. Partija (iš lot. Pars dalis )- vienas iš pagrindinių šiuolaikinės visuomėnės institutų, be kurių būtų neįmanomas atstovaujamosios demokratijos funkcionavimas. Nors jos tyrinėjamos jau beveik šimtą metų, politinių partijų kilmė, savybės ir vaidmuo politiniame procese iki šiol tebėra teorinių disputų objektas. Šio darbo tikslas apžvelgti ir pateikti politinių partijų *apžvelgti politinių partijų atsiradimo istoriją ir raidos aspolitinio pobūdžio grupės atsirado kartu su valdžia, nes kiekvienas, turėjęs valdžią arba pretendavęs į ją negalėjo apsieiti be šalininkų ar bendraminčių. Tačiau iki pat xix amžiaus šiuolaikinio tipo partijų nebuvo egzistavusios politinio pobūdžio grupės, veikiau buvo klikos ir elitiniai klubai, o terminai partija , frakcija , interesas buvo vartojami kaip sinonimai.

šiuolaikinių partijų pirmtakais buvo politiniai klubai, kurie atsirado anglijoje formuojantis parlamentarizmui ir išreiškė susipriešinusių elitinių grupių interesus. Dar 1688 m. Revoliucijos metu susiformavusio vigų ir torių grupės nuo xix a. Vidurio žinomos liberalų ir konservatorių pavadinimais.

Daugumoje kitų europos šalių partijos formavosi nuo xviii amžiaus pabaigos kaip opozicjia absoliutizmui. Partijų atsiradimas sietinas su rinkimais, ypač rinkimų teisės išplėtimu, kada profesinės sąjungos, religinės bendruomenės ir tautiniai klubai įsijungė į elektroalinį procesą ir tuo būdu susiformavo kaip partijos. Visuomeninių judėjimų pagrindu susikūrė partijos, kurias genetiškai galima vadinti neparlamentinėmis, pavyzdžiui britanijos leiboristų (labour- darbo) partija. Kitos partijos, kaip britanijos konservatorių partija, susikūrė parlamentuose, bendrų poziūrių ir interesų pagrindu. Postkomunistinėse šalyse dauguma partijų susidarė, atkūrus seniau veikusias partijas (socialdemokratai, krikščionys demokratai), skilus demokratiniams ir tautiniam judėjimams, atsiradusiems politinės liberalizacijos laikotarpiu.

Politinių partijų formavimasis ir augimas yra glaudžiai susijęs su atstovavimo principo įsitvirtinimu (alexis de tocqueville, john locke, john stuart mill. ).

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2011 m.
  • 12 puslapių (2394 žodžiai)
  • Laura
  • Politinių partijų steigimo tvarka ir veiklos principai
    10 - 1 balsai (-ų)
Politinių partijų steigimo tvarka ir veiklos principai. (2011 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/politiniu-partiju-steigimo-tvarka-ir-veiklos-principai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 23:33
×