Politinių partijų teisinis reguliavimas


Politinių partijų teisinis reglamentavimas. Partiju registravimas. Kokie teisiniai politiniu partiju veiklos lietuvos respublikoje pagrindai?. Teisiniai politiniu partiju veiklos. Išgyveno“ reiškinius, būdingus vadinamosioms naujoms demokratijoms. Politines partijos teisinis reglamentavimas. Politiniu partiju finansavimas referatas. Politinių partijų veiklos konstituciniai pagrindai ir apribojimai lietuvos respublikoje.

Įvadas. Politinių partijų ypatumai ir funkcijos. Politinės partijos ir interesų grupės. Politinių partijų funkcijos. Politinių partijų veiklos konstituciniai pagrindai ir apribojimai. Politinių partijų steigimas ir veikla. Politinių partijų steigimo tvarka. Politinių partijų registravimas. Politinių partijų reorganizavimo ir pasibaigimo teisiniai pagrindai. Politinių partijų finansavimas. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.

Partinė sistema, kuri būdinga demokratinėms šalims, Lietuvoje veikia jau 20 metų. Teisinis partijų reglamentavimas suteikė rėmus vystytis partinei sistemai. Per šį laikotarpį Lietuvos partinė sistema „išgyveno“ reiškinius, būdingus vadinamosioms naujoms demokratijoms. Atsirado itin didelė politinių partijų gausa, siūlinanti save rinkėjams, elektorato ryšių su partijomis nebuvimas, partijų tarpusavio konkurencija, pranašautas švytuoklės – po kiekvienų naujų rinkimų, kita politinė jėga formuluoja daugumą, yra juntama ir Lietuvoje. Norint geriau suprasti Lietuvos partinės sistemos teisinį reglamentavimą, jam būdingus bruožus, reiškinius, pirmiausia apskritai reikia aptarti partinių sistemų sampratą.

Politinės partijos, kurių pagrindu susiformuoja partinės sistemos, yra vieni svarbiausių institutų, įgalinančių atstovaujamosios demokratijos funkcionavimą. Partijų egzistavimas leidžia egzistuoti ir iš visuomenės bendro sugyvenimo kylantiems interesams, piliečiams suteikia galimybę ne tik tiesiogiai dalyvauti politikoje, bet ir turėti savo atstovus renkamuose valdžios organuose. Politinės partijos atstovaudamos skirtingas ideologijas leidžia indentifikuoti piliečiams savo pažiūras ir atlikti priežiūros funkciją politiniame atstovavimo, tikrinant kaip atstovaujama piliečių nuomonė, interesai bei pažiūros.

Visgi, pats svarbiausias partinės sistemos formavimosi aspektas, Lietuvai atgavus nepriklausomybę ir toliau vystant demokratinės valstybės funcijas, yra politinių partijų veiklą įteisinant ir įgalinant įstatyminė bazė. Referendumu 1992 metais priimta Lietuvos Respublikos Konstitucija ir tapo tuo teisiniu šaltiniu, kuris piliečiams laiduoja teisę laivai vienytis į bendrijas, politines partijas ar asociacijas, jeigu šių tikslai ir veikla neprieštarauja Konstitucijai ir įstatymams. Šio darbo tikslas ir yra išnagrinėti į politinių partijų teisinį reglamentavimą.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 51 KB
  • 2012 m.
  • 29 puslapiai (8657 žodžiai)
  • Agne
  • Politinių partijų teisinis reguliavimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Politinių partijų teisinis reguliavimas. (2012 m. Birželio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/politiniu-partiju-teisinis-reguliavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 11:13
×