Politinių partijų vaidmuo politinėje sistemoje


Įvadas. Politinės partijos. Politinių partijų struktūra. Politinių partijų funkcijos. Politinių partijų tipai. Partinė sistemos. Išvados. Literatūros sarašas.


Politinės partijos visuomenėje atsirado naujųjų amžių pradžioje. Tačiau šiomis dienomis ką mes vadiname politine partija susiformavo tik XIX a. – XX a. Kada neginčijamai tapo mūsų visuomenės svarbiausiu politiniu institutu, be kurio turbūt neapseitu nė viena šiuolaikinė demokratinė valstybė. Su partijomis tiesiogiai susiduria politikai, politologai, istorikai ir apskritai visuomenės veikėjai kurie intergruojasi į visuomenę.

Politinėms partijoms didelę reikšmę turi jų struktūra. Struktūra yra hierarchiškos formos, t.y. biurokratiška. Yra trys lygmenys, kurie nustato vygdimo reikšmę partijai.

Pirmasis ir žemiausiais lygmuo. Tai yra rinkėjai, palaikantys šią partiją ir balsuojantys už ją rinkimuose. Kitaip tariant, tai yra partijos šalininkai, kurie niekaip daugiau nesusyje su partija, tik kaip žmonės kurie balsavo už tą partiją.

Trečiasis lygmuo. Tai yra partijos atstovai legislatyvinės ir vygdomosios valstybės valdžios struktūrose: parlamento ir savivaldybių nariai, ministrai ir kiti pareigūnai.

Visuose trejuose lygmenise atsispindi partijos struktūra, tik antrame ir trečiame ligmenyje yra realioji partijos struktūra.

Kiekviena partija turi vygditi savo įsipareigojimus, kurie būtų atsižvelgti į piliečių ir valstybės gerovę. Visos politinės partijos turi savo funkcijas ir vygdo jas skirtingai. Žemiau pateiktos funkcijos yra

Yra politologų kurie mano kitaip, ir apskritai, dauguma politologų mano skirtingai apie politinių partijų funkcijas, pavyzdžiui, toks kaip V. Šambersas. Jis nurodo tik dvi pagridnines politinių partijų funkcijas:

užtikrinti ryšius tarp rinkėjų ir valdžios.

Kitas politologas vardu von Beyme iškelia savo versiją ir mano, kad politinės partijos turi keturias pagrindines funkcijas:

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1480 žodžiai)
  • Universitetas
  • Žygis
  • Politinių partijų vaidmuo politinėje sistemoje
    10 - 5 balsai (-ų)
Politinių partijų vaidmuo politinėje sistemoje. (2016 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/politiniu-partiju-vaidmuo-politineje-sistemoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 23:07
×