Ar reikia žinoti Kostituciją?

Gytė

Ar yra reikalinga mokėti ar žinoti, perskaityti Lietuvos Respublikos konstituciją? Ir kodėl?

KlausimaiPolitologija27 atsakymaiKlausimas atsakytas
2019 m.
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (26)

Sandra

Sveiki, manau, kad kiekvienas Lietuvoje gyvenantis žmogus turi bent kartą gyvenime perskaityti Lietuvos Respublikos konstituciją, tam, kad suprastų ir žinotų kas yra, kur gyvena, kokios yra vertybės bei taisyklės. Ar reikia ją mokėti ? Aš asmeniškai manau, kad ne, nes bet kada gali atsiversti ją internete ir pasižiūrėti, jeigu kažko reikia, tačiau vėl gi, sakyčiau priklauso ką veiki gyvenime, gal būt užsiimi veikla kuri reikalauja konstitucijos žinojimą mintinai.  Sėkmės :)

2019 m. Geriausias atsakymas
Me

Labas,

Mano manymu reikalinga žinoti kas parašyta Konstitucijoje, vien dėl bendro išprusimo. Ne veltui ji vadinama pagrindiniu valstybės įstatymu. 

2019 m.
karinadaa1

Manau, kad Konstituciją turi mokėti ir žinoti kiekvienas LR pilietas, ypač pravers tiems, kurie nusprendė laikyti istorijos valstybinį egzaminą. Būtent iš Konstitucijos sužinai savo, kaip piliečio teisės ir pareigas, ir visuomenės pareigas tau. 

2019 m.
Karolina

Kiekvienas save gerbiantis Lietuvos pilietis turi žinoti Konstituciją.

2019 m.
Gabija

Labas, mano manymu,kad tikrai reikia žinoti apie Konstituciją. Ne tik kaip Lietuvos pilietis,bet ir dėl savęs.Galbūt gyvenime pravers.

2019 m.
Er

Sveiki, manau, kad žinoti, kas yra rašoma konstitucijoje tikrai verta. Ar ją reikia mokėti mintinai - nemanau, nes bet kada galima ją atsiversti ir pasiskaityti. 

2019 m.
Luka

Taip, turime visi būti aktyvesni ir kasdien vis rimčiau kelti klausimą dėl teisingumo mūsų valstybėje.

2019 m.
INGRIDA

Labas,

Mintinai mokėti LR Konstitucijos galbūt ir nebūtina, bet kaip LR piliečiui žinoti ir numatyti kas Konstitucijoje yra ,manau, būtina. Būtina, todėl nes tai yra mūsų aukščiausią galią turintys įstatymai. Niekas negali prieštarauti Konstitucijai, o jei žmogus neturi net žalio supratimo kas yra joje. Nemanau, kad jis yra LR pilietis :) 

2019 m.
Renata

Sveiki, 

Žinoma, kad kiekvienas Lietuvos pilietis turi žinoti Konstituciją, bet ne visi tai ir atlikinėja, nebūtimai viską jau atimintai, bet kai ką tikrai verta žinoti.

2019 m.
Andreja

Konstituciją perskaityti visą tikrai reikia, nes sužinai tikrai daug naudingos informacijos, žinai pilnai savo teises ir pareigas, negali žinoti, kada ko prireiks gyvenime ar kas nutiks. Be to, labai patariu paskaityti darbo teisę, kadangi esame jauni žmonės, kartais labai patiklus, todėl labai svarbu išmanyti darbo teisę.

2019 m.
Gintare

Konstituciją ne tik žinoti reikia, bet ir išmanyti. 

2019 m.
deim

mano manimu reikia žinoti kuo daugiau apie musu šali 

2019 m.
Vitalijus

Sveiki. Mano manymu, kiekvienas Lietuvos pilietis, gyventojas ar svečias privalo ne tik esąs susipažinęs su Konstitucija, bet ir privalo ją išmanyti. Iš tikrųjų, tai reikalinga, tik tam, kad apsaugoti save, savo teises. Taip pat konstitucijos žinojimas, mano manymu, yra vienas iš išprususio žmogaus požymių! Ir labai gaila, jog mažuma domisi Konstitucija ir tikrai mažai yra informacijos diegiama šių laikų moksleiviams.

2019 m.
Urtė

Sveiki, konstitucija neatsiejama dalis yra mūsų pačių. Mano nuomonę, kiekvienas lietuvis turėtų nors kartą per gyvenimą ją perskaityti, taip kaip perskaito kiekvieną sutartį pasirašant. 

2019 m.
Dalia

Kiekvienas Lietuvos pilietis turi žinoti Lietuvos Konstituciją, nes kiekvienas turi žinoti savo šalies įstatymus. Be to kiekvienas savo šalies pilietis turi užtikrinti valstybės ir visuomenės saugumą.

2019 m.
Irma

Manau, kad kiekvienas Lietuvos pilietis privalo ją vieną kartą perskaityti, kad žinotų savo ir kitų teises bei pareigas. Tačiau jos išmokti tikrai nereikia.

2019 m.
Armandas

Manau taip reikėtu ja žinoti nes ji svarbi ir tau ir kitiems bet seip yra cia tavo pasirinkimas

2019 m.
G

Kiekvieno žmogaus asmeninis pasirinkimas žinoti ar ne, bet bent jau numanyti tai kas joje rašoma reikėtų

2019 m.
Kamile

Manau, kaip ir reikia kaip ir ne, nes jei žinai tada prapleti savo žinias.

2019 m.
Samanta

Sveiki, lietuvoje gyvenantys lietuviai privalo žinoti, bei nusimanyti įstatymuose, taip palengvindamas sao gyvenimą. Juk įstatymų nežinomumas neatleidžia nuo  neatsakomybės. Jei laikai istorijos egzaminą, visada būna minimumui idėta 4-6 klausimai iš konstitucijos.

2019 m.
Kamile

Kiekvienas Lietuvos pilietis privalo nors šiek tiek išmanyti konstituciją

2019 m.
Darius

Manau kiekvienas kuris nori bent šiek tiek daugiau žinoti apie įstatymus, privalo paskaityti konstitucija, kad padarius nusižengimą žinotų ką padarė blogai ir už ką yra baudžiamas

2019 m.
Monika

Taip, nes jei esi Lietuvos pilietis tai tarsi tampa garbės reikalas. 

2019 m.
Giedrė

Nežinodami mūsų valstybės konstiticijos, nesuprasime valstybes valdymo, plitikos ir pagrindinių tiesų , kuriomis yra užtikrinama Lietuvos piliečio teisės.

2019 m.
Mile

Kiekvienas save gerbiantis, savo teises žinantis žmogus turėtų būti perskaitęs Lietuvos Konstituciją. Nes taip asmuo žinos savo teises, laisves.

2019 m.
Aušra

Konstituciją tiek išmanyti, tiek žinoti yra būtina. Tai kaip ir pagrindinis įstatymas Lietuvoje, pats visokeriopas teisės pagrindas. Manau kiekvienas turėtų žinoti ir gilintis į savo teises bei pareigas.

2019 m.
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo