Tarnyba

  Egzistuoja nuolatinis ginčas, ar reikalinga daugiau, ar mažiau valstybės tarnybos ir viešųjų paslaugų. Ateinanti dešinioji vyriausybė linkusi mažinti valstybės paslaugų apimtis, tai paprastai reiškia daugiau viešųjų paslaugų atidavimą rinkos santykiams ir privatiems tiekėjams. Ar pritariate tam ir kodėl? Ar turėtų valstybė mokėti už paslaugas, kurias piliečiai gauna iš privačių tiekėjų (privatų darželį, mokyklą, medicinos kliniką)?

KlausimaiPolitologijaLygis: Universitetas2 atsakymaiKlausimas atsakytas
2020 m.
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (2)

Taip. Sutinku su tokiu atveju jeigu. Galbūt tada ir medicina ir visa kita gausime kokybiškiau. Dabartiniu atveju, mokamas sveikatos draudimas, bet paslaugomis naudotis negalime. Bet turėtų būti išspręsta ir nepasiturinčių pozicija. 

2020 m. Geriausias atsakymas

Mano nuomone, reikalinga daugiau valstybės tarnybos ir viešųjų paslaugų. Lietuvos atlyginimai yra neadekvatūs lyginant su įvairių paslaugų kainomis (mokslu, medicininiu gydymu ir t.t.). Užsienyje su šia problema retai kada susidursime, greičiausiai todėl ir yra tiek daug emigruojančių iš lietuvos asmenų. Užsienyje didžiąją dalį paslaugų remia valstybė, yra didensi atlyginimai, didesnės išmokos mamoms, išėjusioms į dekretines atostogas, pigesnis medicininis gydymas ir t.t. Didžioji dalis medicininio gydymo yra visiškai finansuojama, pvz: odontologinis gydymas, ko lietuvoje niekada nebuvo ir dar ilgą laiką nebus. Tad, manau, kad Lietuva turėtų į tai atsižvelgti ir pradėti lygiuotis į užsienį.

2020 m. Geriausias atsakymas
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo