Politologijos kurso programa


Politologijos programa. Politologijos kursas. Senoves mastytojai apie demokratija. Politologija, valdžia ir jos rusys. Politologija programa. Politika ir politologija. politikos esmė.. Platono valstybes modulis. Senovės demokritas. Politinės partijos ir partinės sistemos: kilmė, esmė, funkcijos.. Politologijos kursai.

Politologijos kurso programa neakivaizdininkams. Senovės antikos mąstytojai Demokritas, Platonas, Aristotelis, Ciceronas apie valstybę, politiką ir demokratiją. Atgimimo epochos mąstytojas N. Makiavelis apie realizmą politikoje, apie valstybės valdymo formas. Teisinės pasaulėžiūros prigimtinės teisės ir visuomenės sutarties teorijos. Dž. Lokas apie valstybės ir valdžios padalijimą. Š. L. Monteskje apie politinę laisvę, valdžios padalijimą ir valdymo formas. Ž. Ž. Ruso apie liaudies (tautos) suverenitetą.

Pagrindinės kurso temos: ii. Politologijos objektas: a) politikos atsiradimas, esmė; b) politikos mokslo atsiradimas; c) politologijos esmė, funkcija ir jos rūšys su kitais mokslais. Iii. Valdžia: a) valdžios esmė, kilmė, pagrindinės funkcijos; b) valdžios legitimumas. Iv. Valstybė, kaip politinis institutas: a) valstybės atsiradimas ir pagrindinės valstybės kilmės teorijos; b) valstybės formos ir tipai; c) dabartinių valstybių vystymosi tendencijos. V. Politinės partijos ir partinės sistemos: a) partijos esmė, atsiradimas, funkcija; b) partijų tipai ir partinės sistemos; c) spaudimo grupės ir visuomeniniai politiniai judėjimai. A) pirmųjų vergvaldinių valstybių atiradimas. Monarchistinės ideologijos pagrindiniai teiginiai; b) senovės antikos mąstytojai apie valstybę, politiką ir demokratiją: 1) senovės graikų demokratijos samprata; 2) demokrito mokymas apie valstybę; 3) platono idealios valstybės modulis; 4) aristotelis apie politiką ir valstybę; 5) ciceronas apie mišriąją valdymo formą, apie piliečio pareigas; c) atgimimo epochos mąstytojas n. Makiavelis apie politiką ir valstybės valdymo formas; d) š. L. Monteskje apie politinę laisvę, valdžios padalijimą ir valdymo formas; e) Džefersonas apie liaudies (tautos) suverenitetą.

šia (ii) tema yra parengtas tekstas, kurį galima atsišviesti. Tekstą galima gauti pas egzaminui reikia žinoti bent ii temos klausimų medžiagą ir parašyti referatą. Referatų temos: a) pagal aukščiau išdėstytas problemas, b) iš Lietuvos politinės istorijos (xix a. Pab. – 1939 m. ). Referato apimtis ne mažiau kasenovės antikos mąstytojai demokritas, platonas, aristotelis, ciceronas apie valstybę, politiką ir demokratiją.

  • Microsoft Word 42 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (4966 žodžiai)
  • Mečys
  • Politologijos kurso programa
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Politologijos kurso programa. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/politologijos-kurso-programa.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 14:30
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo