Politologijos žinių reikšmė teisininkų veiklai


Pagrindinės sąvokos. Dalis. Valstybės valdymo apžvalga. Dalis. Politinės problemos samprata. Dalis. Politinė organizacija. Teisininkės veiklos galimybės. Dalis. Valstybė. Politinės problemos ir teisės santykis. Dalis. Kokius galėtumėte pastebėti teigiamus mūsų valstybės bruožus. Išvados. Naudotų informacijos šaltinių sąrašas.


1. Apibūdinkite valstybės valdymo sistemą: kokie elementai ją sudaro, kaip jie veikia?

3) Su kokiomis vidaus ir užsienio politinėmis problemomis susiduria Lietuvos Respublika?

Viena iš užsienio politinės problemos būtų šalti politiniai santykiai su kaimynais. Santykiai su Lenkija tebėra bene mažiausiai sėkminga Lietuvos užsienio politikos sritis. Tai kad, kaimyninių

2) Pasirinkite vieną organizaciją, susijusią su valstybės valdymu. Pastebėkite, kaip ji susijusi su teise.

3) Kokią reikšmę toje organizacijoje turi asmuo turintis teisininko išsilavinimą?

1) Pasirinkite vieną mūsų šalyje esančią politinę problemą. Trumpai ją aptarkite:

nuo seno įsišaknijusi visuomenėje nuomonė, jog kai „duosi“ kyšį, gausi „geresnes“ sąlygas. Manau problema yra ta, jog patys žmonės turi kesiti savo mąstymą, kol visa visuomenė nepasikeis, sunku yra ką nors keisti.

Apie tai yra vis daugiau kalbama, viešinama, gaudomi korumpuoti asmenys, bet tai manau nelabai efektyvu, nes korupcija vis vien vyksta. Ši problema manau savaime išnyks kai kaip ir minėjau pasikeis kelios kartos ir jiems nebus tai įaugę į kraują. O šiaip tiems, kuriems tai neįaugę ir nėra normalu nepasiduoti, ir toliau su tuo nesutikti. Viešinti, skelbti ir kalbėti.

Korupcijos problema paveikia teisingumo įgyvendinimą tuo, kad tarp tų įstaigų, pareigunų kurie turi įgyvendinti teisingumą irgi pasitaiko korumpuotų, kurie žinodami ir suprasdami įstatymus juos apeina, aišku gaudami už tai atlygį, t.y. iš asmeninių paskatų.

b) ar gali taip būti, kad teisinio reguliavimo spragos didina šią problemą?

Taip, pritariu. Juk ne veltui yra posakis „yra įstatymas, yra ir jo apstatymas“, tai parodo, jog yra spragų teisiniame reguliavime ir šiomis spragomis kai reikia naudojasi korumpuoti žmonės.

Yra įsteigta įstaigų, organizacijų, kurios kovoja su korupcija, korumpuotais asmenimis. Vykdo prevencines programas ir sąžiningai atlieka savo pareigą.

  • Microsoft Word 38 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (3019 žodžiai)
  • Kolegija
  • Andželika
  • Politologijos žinių reikšmė teisininkų veiklai
    10 - 3 balsai (-ų)
Politologijos žinių reikšmė teisininkų veiklai. (2020 m. Spalio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/politologijos-ziniu-reiksme-teisininku-veiklai.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 05 d. 13:46
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo