Popieriaus fizikinių savybių tyrimas


Popieriaus savybės. Popieriaus fizikines savybes. Fizikiniai tyrimai. Darbai popieriaus. Popieriaus tyrimai. Popieriaus savybes lankstant. Popierius savybių skalė. Labaratoriniai popieriaus tyrimai. Popieriaus storio matavimas fizikoje. Kaip apskaiciuoti gramatura.

Popieriaus fizikinių savybių tyrimas. Nustatyti kelis popieriaus kokybinius ir kiekybinius rodiklius, turinčius didelės įtakos spaudos kokybei, brokui išvengti ar jo priežastims nustatyti. Aprašymas. Darbo eiga. Rezultatai. Išvados. Literatūra.

Nustatyti kelis popieriaus kokybinius ir kiekybinius rodiklius, tugamybos metu popieriuje plaušeliai išsidėsto pagal popieriaus masės judėjimo kryptį liejimo mašinoje – išilginė kryptis, o statmena judėjimui – skersinė. Popieriaus savybės šiomis kryptimis labai skiriasi: nevienoda deformacija sudrėkinus, skirtingos popieriaus mechaninės savybės. Visa tai lemia popieriaus elgseną spausdinimo ir lankstymo mašinose ir turi tiesioginę įtaką leidinio kokybei.

Bandymui iš popieriaus lapo reikia peiliu nb-1 arba žirklėmis iškirpti dvi 15x200 mm juosteles iš statmenų krypčių. Po to paimti pirštais už galų ir permesti iš vienos pusės į kitą: išilginės popierius turi dvi puses: gerąją, viršutinę popieriaus liejimo mašinos tinklo atžvilgiu ir tinklinę, nukreiptą į tinklo pusę. Per didinimo stiklą (x10 lupą) matyti aiškiai išreikštas tankus tinklas iš tinklinės pusės, o gerojoje pusėje aiškegramatūra – tai m2 popieriaus svoris g. Gramatūrai nustatyti reikia iškirpti 10 pavyzdžių pagal šabloną 100x100 mm ir juos pasverti. Tiek pavyzdžių iš įvairių popieriaus lapo vietų reikia iškirpti dėl popieriaus storio ir tankio nevienodumo. Sverti analitinėmis, techninėmis, kvadrantinėmis svarstyklėmis. Apskaičiuoti svorių aritmetinį vidurkį ir, dauginant pavyzdžių vidutinį svorį gramais iš 100, gramatūrą. Metodas pagrįstas popieriaus pavyzdžio storio matavimu esant lyginamajam slėgiui kgs/cm2 (nesisteminis matas) ir matavimo plokštelių susilietimo plotui cm. Storis išreiškiamas mm (kartonas) ir mikrometrais. Matuojama prietaisu tib (2 pav. ) tie patys popieria1 – korpusas, – matavimo skalė, – atrama, – trauklė, 5, – kreipiamosios įvorėbandymo metu tyrėme popieriaus fizikines savybes: storio matavimo prietaisu tib išmatavome jo storį, pasvėrėme jį ir nustatėme svorį ir gramatūrą. Mano tiriamojo popieriaus – multi finr. Maskeliūnas, m. Mudėnienė, j. Sidaravičius, v. Turla, l. Zubavičius. Poligrafija. I dalis. Poligrafinės medžiagos, spausdinimo formų gamybos technologija ir įranga. Laboratoriniai darbai. Vilnius: technika, 2001, 112 p.

  • Microsoft Word 68 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (483 žodžiai)
  • Stasys
  • Popieriaus fizikinių savybių tyrimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Popieriaus fizikinių savybių tyrimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/popieriaus-fizikiniu-savybiu-tyrimas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 27 d. 02:49
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo