Popieriaus lygumas ir glotnumas


Vilniaus gedimino technikos universitetas. Bendrosios spaudos inžinerijos ir spausdinimo medžiagų referatas.


Nauji panaudojimai popieriaus gaminiams ir bandymas atrasti pigesniu būdus reikalauja tikslesnės popieriaus charakteristikos. Šiuo metu popieriaus gaminių kokybės testai atliekami laboratorijose ir tai sulėtina laiko tarpą iki kol patiekiama norima arba baigtinė popieriaus kokybė. Popieriaus rulonai dirba 30m/s greičiu ir sutrikimai proceso valdymą prives prie milžiniškų nuostolių, nes kokybė nuo skirtingų trąsų kinta nepaprastai.

Popieriaus šiurkštumo išmatavimas yra viena didžiausių matavimo problemų popieriaus industrijoje. Popieriaus šiurkštumas įtakoja labai svarbų matmenį popieriaus spausdinimo rezoliucijoje. Prie popieriaus šiurkštumo, kai eina šneka apie spausdinimo kokybė, prisiskaito formavimas, spausdinimo metodas bei akytumas. Šiuo metu oro praskverbimas yra standartinis ir plačiai naudojamas būdas popieriaus industrijose popieriaus šiurkštumui nustatyti. Oro prasiskverbimo dažnis tarp nustatyto popieriaus paviršiaus ir glotnaus kieto paviršio, suspausto tam tikru slėgiu yra užfiksuotas naudojant specialų pneumatinį įtaisą laborarorijose. Toks matavimas pakankamai tiksliai parodo popieriaus šiurkštumą. Didesnis pralaidumas reiškia šiurkštesnį paviršių. Išmatuotas šiurkštumas pateikiamas mikrometrais arba militerais sekundei. Atitinkamai pagal Parker Print-Surt (PPS) ir Bendtsen metodą. Oro praskverbimo metodai yra nesunkiai pritaikomi popieriui ir pateikia stabilius rezultatusm nors ir jie netiesiogiai šiukštumą apskaičiuoja, tokiem skaičiavimam reikia laboratorijos, todėl nuotoliniu būdu jų apskaičiuoti neįmanoma. Tam, kad apskaičiuotumėme tikrą topografiją popieriaus paviršiaus, jis yra skenuojamas mechaniškais arba optiniais profilometrais. Šie metodai pateikia tikslią informaciją apie paviršiaus topografiją, bet reikalauja laboratorinių sąlygų.

Popieriaus paviršiaus topografija vertinama pagal šiurkštumą, glotnumą arba lygumą. Glotnumas reiškia, kad paviršius yra lygus, be iškilimų ar įdubimų. O šiurkštumas reiškian neįprastumą ir nelygumą popieriaus paviršiuje.

  • Inžinerija Referatas
  • Microsoft Word 1258 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1537 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dajana
  • Popieriaus lygumas ir glotnumas
    10 - 8 balsai (-ų)
Popieriaus lygumas ir glotnumas. (2016 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/popieriaus-lygumas-ir-glotnumas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 12:08
×