Popieriaus mechaninės savybės


Popieriaus tempimo masina. Popieriaus savybes. Popieriaus+savybės. Popierius savybių skalė. Popieriaus atsparumas lankstymui. Kaip is popieriaus iskirpti masina. Popierias savybes. Iskirpta is popieriaus. Mechanines popieriaus savybes. Popieriaus darbai.

Popieriaus mechaninių savybių tyrimas. Darbo tikslas. Susipažinti su popieriaus mechaninių savybių nustatymo prietaisais, išmatuoti popieriaus atsparumą lenkimui ir, remiantis atliktais matavimo rezultatais tempimo mašina, apskaičiuoti popieriaus trūkimo ilgį, santykinį pailgėjimą ir ribinę tvirtumo jėgą. Išsiaiškinti popieriaus mechaninių savybių reikšmę spausdinimo procesuose. Aprašymas. Darbo eiga. Rezultatai. Išvados. Literatūra.

Susipažinti su popieriaus mechaninių savybių nustatymo prietaisais, išmatuoti popieriaus atsparumą lenkimui ir, remiantis atliktais matavimo rezultatais tempimo mašina, apskaičiuoti popieriaus trūkimo ilgį, santykinį pailgėjimą ir ribinę tvirtmetodas grindžiamas popieriaus juostelių lankstymu 180kampu su tam tikra įtampa. Reikia dviem statmenomis popieriaus lapo kryptimis iškirpti po 10 100x15mm juostelių. Lankstoma laboratoriniu prietaisu falceriu(1 pav. ). Juo nustatomas dvigubų lenkimų skaičius, kol popierius nesuplyšta. Šis prietaisas naudojamas tikrinti popierių, kurio storis ne daugiau kaip 0,25 mm. Prietaiso spyruoklių įtempimas 10 n. Tai yra labai svarbu, nes esant didesniam įpati bendriausia popieriaus mechaninių savybių charakteristika yra popieriaus patvarumas (tvirtumas) tempiant, kitaip atsparumas trūkimui. Šią savybę nustatome dinamometru (tempimo mašina, ir pav. ), kaip trūkimo jėgą, būtiną 15mm pločio juostelei nutraukti. Trūkimo ilgis – tai apskaičiuotas ilgis tokios popieriaus juostos, kuri pakabinta ir vienu galu pritvirtinta suplyš (sutrūks), veikiama savo sunkio jėgos.

Tempimo mašina pmį-30-2m sudaro švytuoklinis jėgos matuoklis, pailgėjimo matavimo mechanizmas ir reguliuojama elektrinė pavara su magnetiniu stiprintuvu.

Pirma, būtina patikrinti jėgos švytuoklės ir pailgėjimo mechanizmo nulinių padalų sutapimą su jų skalių nuline padala. Antra, nustatomas atstumas 1801 mm tarp gnybtų – strypas su kiaurymėm reikalingame aukštyje fiksuojamas kūginiu kaiščiu. Naudojantis a ar b skale kūginiu kaiščiu įtvirtinamas svoris jėgos švytuoklėje. Greičiu rankenėle nustatomas apatinio gnybto nusileidimo greitis. Jis turi būti toks, kad tiriamasis popieriaus pavyzdys plyštų po 205 sek. Nuo apkrovos pradžios. Spaudžiame jungiklį ir užsidega signalinė lemputė. Po min. Tempimo mašina įšyla ir galima dirbti. Pageidautina, kad patalpos oro temperatūra būtų 202c, o santykinė oro drėgmė - 605%.

Badymui reikia iškirpti iš tiriamojo popieriaus lapo po 10 juostelių 180x15 mm iš statmenų krypčių(išilginės ir skersinės) žirklėmis arba specialiu peiliu nb-.

Juostelę, neliečiant jos vidurinės dalies pirštais, įdedame į gnybtus, suspaudžiame ir lengvai įtempiame. Svarbu sekti, kad juostelė nepersikreiptų.

Sukdami varžtą 14, išlaisviname viršutinį gnybtą, o pakėlę aretyro plokštelę 21, išlaisviname jėgos švytuoklę. Paspaudžiam mygtuką žemyn . Tuomet apatinis gnybtas leidžiasi, o popieriaus juostelė tempiasi.

  • Microsoft Word 164 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (760 žodžiai)
  • Giedrė
  • Popieriaus mechaninės savybės
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Popieriaus mechaninės savybės. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/popieriaus-mechanines-savybes.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 16:43
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo