Popieriaus perdirbimas


Popierius. Gamyba. Ar visą popierių galima perdirbti. Ką galima pagaminti iš perdirbto popieriaus. Popieriaus perdirbimo procesas. Naujos inovacijos. Popieriaus perdirbomo fabrikėlis ,, Baltasis ožys “. Žalioji “ inovacija technologijų pasaulyje. Rūšiuoti atliekas. Kaupkite makulatūrą. Išsaugosime 27 000 litrų vandens. Popieriaus taupymas. Elektroninį popierių.


Darbo tikslas. Susipažinti su popieriaus rūšiavimu, perdirbimo technologijomis, iš perdirbto popieriaus pagamintais gaminiais.

Uždaviniai. Ar kiekviena perdirbto popieriaus tona išsaugo 17 medžių, 26 460 litrų vandens ir pakankamai energijos? Pridėjus atliekų surinkimo, išrūšiavimo, transportavimo, perdirbimo ir kitus procesus efektyvumo procentai dar sumažėja. Tad ar verta perdirbti?

Praktinė vertė. Gaminti naujus gaminius iš antrinių žaliavų daug paprasčiau, pigiau. Jie savo kokybe nė kiek nenusileidžia kitiems tos pačios srities produktams. Gamtoje vykstantis atliekų naikinimas trunka pernelyg ilgai ir dėl mūsų vykdomos veiklos atsirandančios atliekos turi su mūsų pagalba būti ir sutvarkytos. Tik konkrečiais veiksmais ir atsakingu požiūriu į gamtą, mes galime padaryti esminius pokyčius Lietuvos atliekų tvarkymo sistemoje ir pamatyti apčiuopiamą naudą tiek gamtai, tiek sau, tiek visoms ateinančioms kartoms.

Kiek mažiau kaip 80% tipiško perdirbto popieriaus turinys gali būti naudojamas perdirbimo procese, bet 20% negali. Daug kas, iš regeneruoto ,,Popieriaus“ ryšulio nėra tinkamas perdirbimui. Pavyzdžiui, viela, kabės, sąvaržėlių, plastiko turinys turi būti pašalintas per celiuliozės, valymo ir atrankos etapus. Daugumos popieriaus plaušeliai yra per daug maži, kad būtų galima juos perdirbti į popierių. Gali būti, kad jūsų naudojamas popierius jau yra perdirbtas vieną, du, o gal ir dar daugiau kartų. Medienos plaušas gali būti perdirbamas tik penkis – septynis kartus, kol jis tampa pernelyg trumpas ir trapus, kad galėtų būti perdirbamas į naują popierių. Perdirbimui skirtame popieriuje yra daug kitų sudedamųjų dalių, tiesiog pažvelkime į žurnalo išvaizdą ir pamatysime, kas yra sudedamosios dalys. Spausdintuose puslapiuose yra daug rašalo, jei puslapiai blizga, reiškia, kad jie yra padengti molio ar kitų medžiagų. Taip pat žurnalai turi klijus, saikstančius puslapius kartu. Dažnai dangos, klijai, rašalas būna pašalinami iš popieriaus, tuomet popierius gali būti perdirbamas.

Perdirbti plaušai gali būti suskirstyti į keturias grupes:

Sugadintas popieriaus pvz.: transporto sugadintas popierius, niekada nebuvo naudojamas, arba popierius, kurio jau buvo atsisakyta į malūne.

Laužas, apdaila, galiniai ritiniai, panaudotas nemargintas išmestas popierius iš spaustuvių ir keitikliai.

Biuro popierius, knygos ir aukštesnės kokybės spaudiniai.

Laikraščiai, žurnalai ir katalogai, taip pat popierius perdirbtas iš namų.

Dažnai perdirbto popieriaus gaminiai yra popierius ar kartono produktai. Priimtina popierių perdirbti į panašios klasės produktą, bet prastesnės kokybės nei priginalo klasės produktas. Pavyzdžiui, senos kartoninės, briaunotos dėžės yra perdirbamos į naujas gofruotas dėžės. Panaudotas spausdinimo ir rašomasis popierius, gali būti perdirbtas į naują kopijavimo popierių. Perdirbtos popieriaus masės gali būti suformuotos kiaušinių dėžutės ar vaisių padėklai. Perdirbimo metu susigrąžinti klijai gali būti naudojami lubų ir sienų izoliacijai. Beveik 100 000 tonų popieriaus skiaučių kiekvienais metais yra naudojamos gyvūnų gultų gamyboje, taip pat kačių kraikas gali būti pagamintas iš perdirbto popieriaus.

Norėdami pradėti popieriaus perdirbimo procesą, popieriaus atliekos turi būti rūšiuojamos, pavyzdžiui, pagal laikraštinio popieriaus, kompiuterio popieriaus, žurnalinio popieriaus ir t.t., kaip įvairių tipų popierius yra traktuojamas skirtingai, taip ir popieriaus perdirbimo procesas vyksta skirtingų tipų perdirbto popieriaus gaminių gamybai. Pavyzdžiui, popierių su multi-colored rašalu reikės papildomai apdoroti. Atliekų rūšiavimas siekiant perdirbti yra veiksmingas būdas norint išsaugoti sveikesnę aplinką, sukaupti antrines žaliavas naujų produktų gamybai bei siekiant taupyti energiją ir gamtinius išteklius. Kiekvienas iš mūsų turime atlikti svarbų vaidmenį mažinant atliekų kiekį sąvartyne.

Kova su klimato kaitaKlimato kaita yra tikriausiai didžiausias iššūkis žmonijai. Popieriaus ir celiuliozės pramonė deda koordinuotas indėlį, siekiant užtikrinti, tirpalo dalis, sušvelninti klimato kaita yra optimizuota popieriniai potencialą.Popieriaus pramonė yra puikiausias pavyzdys, kaip gamtos išteklių gali būti naudojamas veiksmingas būdas sumažinti neigiamą poveikį aplinkai ir atitinka visuomenės poreikį tvaraus vartojimo2007, popieriaus pramonė buvo vienintelis pramonės sektorius teisiškai įpareigotos sumažinti išmetamo CO2 kiekį, kuris iš tikrųjų pavyko tai padaryti. Nuo 1990 už toną pagaminto popieriaus išmetamo CO2 buvo sumažintas 29%. Tolesni patobulinimai yra būtini, tačiau ne mažiau, nes, kaip pramonė išaugo per šį laiką, padidėjo galia lėmė absoliutus augimas kiekį. Iš viso nuo 40 milijonų tonų per metus pagamintos CO2 yra lygiavertis maždaug 1% visų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį ES.

  • Microsoft Word 1065 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (3800 žodžiai)
  • Giedrė
  • Popieriaus perdirbimas
    9 - 1 balsai (-ų)
Popieriaus perdirbimas. (2016 m. Vasario 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/popieriaus-perdirbimas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 07 d. 15:32
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo