Populiacija prezentacija


Populiacija. Populiacija – tai vienos rūšies individų grupė, kuri gyvena tam tikroje teritorijoje. Populiaciją apibūdinantys. Veiksniai. Populiacijos tankis – individų skaičius ploto vienete. Skiriamos keturios buveinės Vanduo Dirvožemis Sausumos paviršius Kitas organizmas. Rūšis – tai geografiškai ir ekologiškai artimų. Rūšis pasižymi bendromis morfologinėmis. Visi žemės organizmai skirstomi į daugybę rūšių. Arealas – tai atskirų gyvūnų, augalų rūšių, naudingųjų iškasenų paplitimo sritis. Paprastai rūšys susideda iš daugelio populiacijų. Ekologinė niša. Kiekviena populiacija prisitaikiusi prie savo aplinkos ir užima tam tikrą ekologinę nišą. Iš tiesų populiacijos ilgai gausėti negali. Ekologiniai veiksniai – aplinkos savybės ir ištekliai. Bendrija – tai visų gyvūnų organizmų visuma tam tikroje teritorijoje. Ekosistema – tai tam tikros organizmų (bendrijų) teritorijos ir jų negyvosios aplinkos visuma.


Populiacija – tai vienos rūšies individų grupė, kuri gyvena tam tikroje teritorijoje.

Populiacijos tankis – individų skaičius ploto vienete; Populiacijos dydis – populiacijos individų skaičius; Populiacijos dinamika – populiacijos dydžio kaita.

Skiriamos keturios buveinės: Vanduo; Dirvožemis; Sausumos paviršius; Kitas organizmas.

Rūšis – tai geografiškai ir ekologiškai artimų, galinčių natūraliomis sąlygomis tarpusavyje kryžmintis ir palikti vaisingų palikuonių organizmų grupė.

Rūšis pasižymi bendromis morfologinėmis, anatominėmis ir fiziologinėmis savybėmis ir yra biologiškai izoliuota nuo kitų, tos rūšies populiacijų.

Visi žemės organizmai skirstomi į daugybę rūšių. Kiekviena rūšis gyvena didesnėje ar mažesnėje teritorijoje, kuri nėra visiškai vienoda įvairių sąlygų atžvilgiu. Dėl prisitaikymo prie gyvenamosios aplinkos, rūšies užimtoje teritorijoje susidaro tam tikros, tos pačios rūšies grupuotės, vadinamos populiacijomis.

  • MS PowerPoint 85 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (332 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Greta
  • Populiacija prezentacija
    10 - 3 balsai (-ų)
Populiacija prezentacija. (2020 m. Birželio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/populiacija-prezentacija.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 08 d. 02:42
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo