Populiacija


Populiacija. Amarai ant lapų. Silkių guotas jūroje. Katilėliai. Kodėl geriau populiacijoje?. Kada blogiau gyventi populiacijoje. Populiaciją apibūdina. Aplinkos talpa.

Lengviau susirasti partnerį ir užauginti jauniklius Lengviau apsisaugoti nuo plėšrūnų Kai kada lengviau susirasti maisto.

Augant populiacijai individai varžosi vienas su kitais dėl maisto ir vietos.

Tolesnės charakteristikos gaunamos įvertinus įvairias populiacijos savybes.

Biologinės savybės charakterizuoja populiacijos gyvenimo ciklą: - populiacija, kaip ir organizmas auga, diferencijuojasi, t.y. besivystant skirstosi į atmainas (skirtybes), palaiko save. - Taip pat kiekvienas jų turi atitinkamą organizaciją ir struktūrą, kurią galima aprašyti.

Grupinės savybės būdingos tik populiacijai ir charakterizuoja ją kaip visumą (gimstamumas, mirtingumas, išgyvenimo kreivės, amžinė struktūra, erdvinė struktūra, etologinė struktūra , lytinė struktūra).

Kai populiacijos augimo greitis sustoja ir gimstamumas susilygina su mirtingumu, populiacijos dydis pasiekia populiacijos talpą Tai didžiausias populiacijos individų skaičius, kuris toje aplinkoje dar gali sėkmingai gyvuoti.

Atsižvelgiant į dauginimosi taktikas, buvo sukurti eksponentinis ir logistinis populiacijų gausėjimo matematiniai modeliai.

Kai populiacija pasiekia aplinkos talpą - populiacija nebegausėja ir pasiekiamas didžiausias įmanomas populiacijos tankis.

Trys išgyvenimo kreivių tipai (pagal Sylvia S. Mader, 1999).

Vyrų ir moterų išgyvenimo kreivės šiek tiek skiriasi, bet abi gana artimos I kreivei (pagal Sylvia S. Mader, 1999).

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 2983 KB
  • 2013 m.
  • 27 puslapiai (550 žodžiai)
  • Vilma
  • Populiacija
    10 - 3 balsai (-ų)
Populiacija. (2013 m. Birželio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/populiacija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 11:47
×