Populiacijos senėjimas ir smegenys


Populiacijos senėjimas ir smegenys. Įžanga. Senėjimo proceso kontrolė. Progresuojantys molekuliniai pažeidimai są lygojantys pagrindinius procesus. Lankstaus senėjimo iššūkiai ir su amžiumi susijusios ligos. Telomerų pokyčiai, mitochondrijų senėjimas arba baltymų agregacija kaip esminiai dalykai? Senėjimas ir smegenys. Senėjimas, protinis kapitalas ir gera savijauta. Išvados. Informacija.

Kad išsklaidytų bet kokį galimą pavadinimo nesupratimą, šis straipsnis susitelks ties senėjimo procesu kūne kaip visumą, o ne populiacijos senėjimą vykstantį visame pasaulyje. Vis dėlto, tarp jų abejų yra ryšys todėl, kad populiacijos senėjimas yra globalus reiškinys, kuris meta didžiulį iššūkį žmonijai ir leidžia suprasti, kad biologinio pagrindo žmogaus senėjimo tyrimams turi būti teikiama skubi pirmenybė. Išsivysčiusiose šalyse gyvenimo trukmė augo daugiau nei pastaruosius 200 metų ir daugumoje besivystančių šalių gyvenimo trukmės normos didėjimas greitėja, kadangi "pasivijimo" procesas vyksta visu tempu. Jungtinės Tautos ne seniau kaip 1980 metais numatė ateitį, kuri ir nuspėjo laukiamos gyvenimo trukmės ribą. Buvo apsistota prie plačiai keliamo požiūrio, kad senėjimo procesas yra biologiškai nustatytas su iš anksto numatyta riba taip, kad jei žmonės nemirė anksti nuo infekcinių ligų, jie tiesiog pasieks maksimalų amžių. Vis dėl to, nuo tada tapo aišku, kad ilgo gyvenimo tikimybė vis didėja. Praėjus daugiau kaip 2–3 dešimtmečiams tapo aišku, kad besitęsiančio ilgo gyvenimo trukmės padidėjimo pagrindas pasikeitė visų pirma nuo mirtingumo sumažėjimo ankstyvame ir vidutiniame amžiuje, dabar beveik išimtinai sumažėjo mirtingumas vėlesniuose gyvenimo metuose. Šitie demografiniai duomenys rodo, kad yra daug daugiau plastiškumo ar lankstumo senėjimo procese negu buvo manoma.

  • Sveikata Referatas
  • Microsoft Word 1395 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (2796 žodžiai)
  • Saida
  • Populiacijos senėjimas ir smegenys
    10 - 8 balsai (-ų)
Populiacijos senėjimas ir smegenys. (2015 m. Vasario 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/populiacijos-senejimas-ir-smegenys.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 07:44
×