Populiacijų genetika


Genai populiacijose. Kas yra populiacija? Kai kurie genai yra monomorfiniai, kiti yra polimorfiniai. Populiacijų genetika tiria alelių ir genotipų dažnius. Hardy-weinbergo pusiausvyra. Hardy-Weinbergo lygtis. Neatsitiktinis kryžminimasis gali vykti gamtinėse ir žmogaus populiacijose. Alelių dažnį keičiantys veiksniai. Mutacijos yra genetinio kintamumo šaltinis. Genų dreifas. Kiek naujų mutacijų galima tikėtis gamtinėse populiacijose? Kokia tikimybė, kad nauja mutacija bus užfiksuota arba išeliminuota iš populiacijos dėl genų dreifo. Kiek generacijų reikia mutacijai užfiksuoti? Migracija. Natūralioji atranka palankesnė labiau prisitaikiusiems. Subalansuotas polimorfizmas. Genetinis krūvis yra genetinio kintamumo neigiama pasekmė.

Alozimai Allozyme (Alleles of the same gene that encodes an enzyme) Tai yra du ar daugiau fermentų (koduojamų to paties geno), kurių aminorūgščių sekos skiriasi Tai gali paveikti jų mobilumą elektroforezės metu Alozimų analizė, naudojant elektroforezę gelyje, ir DNR sekvenavimas parodė, kad Daugumoje gamtinių populiacijų didelę genų dalį sudaro polimorfiniai genai Tačiau mažose populiacijose, esančiose ant išnykimo ribos, genetinis kintamumas yra žemas Taip yra dėl to, kad bendrą genų fondą sudaro nedidelis individų skaičius.

Nors ~ 30% visų genų yra polimorfiniai žmogaus populiacijose,.

Mažiau nei 10% visų genų yra heterozigotiniai atskirame individe.

Hardy-Weinbergo lygtį nepriklausomai vienas nuo kito 1908 m. suformulavo Godfrey Harold Hardy ir Wilhelm Weinberg Tai yra paprasta matematinė formulė, susiejanti alelių ir genotipų dažnius populiacijoje Hardy-Weinbergo lygtis taip pat dar vadinama pusiausvyra Esant tam tikroms sąlygoms alelių ir genotipų dažnis populiacijoje nesikeičia.

Šis genotipas dominuoja, jei alelio a dažnis yra vidutinis.

Kryžminimasis ir fenotipai Asortatyvus kryžminimasis vyksta tada, kai dažniau kryžminasi panašių fenotipinių bruožų individai Disasortatyvus kryžminimasis vyksta tada, kai tarpusavyje dažniau kryžminasi skirtingų fenotipų individai Kryžminimasis ir genotipai Inbrydingas yra genetiškai susijusių individų kryžminimasis Autbrydingas yra genetiškai nesusijusių individų kryžminimasis Nesant kitų evoliucijos veiksnių, inbrydingas ar autbrydingas nekeičia alelių dažnio Tačiau dėl tokio kryžminimosi yra pažeidžiamas genotipų balansas ir jis nebeatitinka Hardy-Weinbergo pusiausvyros.

  • MS PowerPoint 3949 KB
  • 2016 m.
  • 75 puslapiai (3277 žodžiai)
  • Lukas
  • Populiacijų genetika
    10 - 3 balsai (-ų)
Populiacijų genetika. (2014 m. Lapkričio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/populiaciju-genetika.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 04 d. 14:36
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo