Populiariausių paaugliams skirtų knygų penketukas


Populiariausios knygos paaugliams. Populiariausios paaugliu knygos. Knygu aprasymai paaugliams. Populiariausios knygos jaunimui. Skaitomiausios paauglių knygos. Paaugliams skirtos knygos. Pamokancios knygos paaugliams. Knygos skirtos paaugliams. Populiarios knygos paaugliams. Jaunimui skirtos knygos.

Melvin burgess- ,,heroinas‘‘. Beata ostrowicka- ,,pasaulis aukštyn kojom‘‘. Ana frank- ,,dienoraštis‘‘. Dorota terakowska- ,,belytis‘‘. Paulas koelas- ,,alchemikas’’. Knygos. Jau daug šimtmečių jos vyrauja mūsų gyvenime. Bet paaugliai vis rečiau laisvalaikiui renkasi knygą, jau geriau papramogauti su draugais. Naujosios technologijos baigia jas išstumti iš mūsų pasaulio:atsirado daugiau būdų rasti norimą informaciją, pramogauti, leisti laisvalaikį. Priežastis trukdanti skaityti knygas- mažas knygų pasirinkimas bibliotekose. Mokyklos ar miesto bibliotekose trūksta jaunimą dominančių knygų. Paauglius domina pamokančios knygos pasakojančios jų bendraamžių gyvenimą.

Knygos. Paauglius domši knyga- tai rytų išminties ir gyvenimo džiaugsmo kupina istorija, apie kelionę į pasaulio sielą ir tapimą savimi. Vaikinas vardu santjagas, gyvenantis ispanijoje susapnuoja sapną, kad kažkur egipte prie piramidžių yra užkastas lobis ir leidžiasi jo ieškoti. Šioje knygoje pasakojama apie žmogaus siekius, išsipildymus ir praradimus. Tiesiog tai yra knyga apie žmogaus sielos tobulėjimą ir valią. Nereikia nuleisti rankų, jei kas ne taip. Reikia mėginti ir mėginti pasiekti svajonę, kad vėlaiu netektų gailėtis, kad va to ar to nepadariau, kad būtų geriau. Sužavėjo autoriaus ištarta frazė: ,, gyvenk vedamas širdies, sugebėk pamatyti ženklus, atrask savają svajonę, pajausk vienybę su pasauliu ir suprask nebylią kalbą. Juk gyveni tam , kad kažką nuveiktum, o ne tik kad egzistuotum. Tai šaunus kūrinys tiemtai istorija kai ne laiku pastoja jauna mergina. Kai esi jauna ir neištekėjusi, visuomet bus žodis – ne laiku. O šioje knygoje tai tik dar labiau išryškėja, kurie tik dar labiau sustiprina tą ne laiku . Nebaigusi mokyklos, gyvenanti paprastų žmonių šeimoje lenkaitė eva svajoja apie didelę meilęją prigirdo trys šaunūs jaunuoliai ir išprievartauja. Kuris gi iš trijų vaikinų yra jos vaiko tėvas? Eva neprisimena, nes buvo visiškai girta. Eva nemąsto apie savo ateitį be vyro ir su vaiku, apie finansinį vaiko išlaikymą, apie savo pačios užimtumą. Jai rūpi nevaikiškas dalykas – ar verta į šį pasaulį paleisti gyvybę? Skaitydamas šį romana suvoki, kad gyvenimas kartais gali suktis ratu. Vaikai kartoja tėvų klaidas, tėvai savo tėvų. Nes jos mama taip pat darėsi abortą ir kaip yra sakoma: ,,obuolys nuo obels netoli rieda’’ merginos dažnai daro klaida nesiklausydamos mamų patarimų saugoti skaistybę ir besistengdamos kuo greičiau suaugti iš karto įšoks į traukinį . Net nepagalvoja, kad daro didžiulę klaidą. Nebaigia mokslų, nepatiria pilnavertiško paauglės gyvenimo, o jau tenka sauskelnių vystymas ir namų ruoša tai knyga skatinanti gyventi į penketuka pateko ir anos frank- ,,dienoraštis‘‘. Šiame dienoraštyje ana frank aprašo savo gyvenimą nuo 13 metų. Jai su šeima teko slėptis, kad vokiečiai neižvežtų į koncentracijos stovyklą. Negana to ji nesutarė su mama, ją žemindavo ir kartu gyvenusi van danų šeima. Ana dažnai būdavo nesupratsa ir dėl visko kalta neišauklėta mergiotė, nors kartais ją užtardavo tėtis. Slėptuvėje jai labiausiai trūko meilės ir šilumos. Stipri mergina, jai ji sugebėjo gyventi toliau.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (1098 žodžiai)
  • Mokykla
  • Laura
  • Populiariausių paaugliams skirtų knygų penketukas
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Populiariausių paaugliams skirtų knygų penketukas. (2011 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/populiariausiu-paaugliams-skirtu-knygu-penketukas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 08:01
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo