Poreikių ir teisingumo teorijų taikymo savo profesinėje veikloje galimybių analizė referatas


Įvadas. Poreikiai. A. Maslow poreikių teorija. Kitos poreikių teorijos. Teisingumo teorija. Vienas svarbiausių teisingumo teoretikų John Rawls. Išvados. Literatūros sąrašas.

Pirminiai arba fiziologiniai poreikiai (miegas, valgis, būstas);

Saugumo poreikis (apsauga nuo šalčio, ligų, nedarbo);

Poreikis turėti aplinkinių įvertinimą ir pripažinimą;

A. Maslow poreikių teorija – žinomiausia ir daugiausiai dėmesio sulaukusi motyvacijos teorija, grindžiama individų poreikiais (ypač susijusiais su darbu).

Pirmas kritikuojamas poreikių hierarchijos aspektas yra tai, kad ji negali būti tiriama empiriškai. A. Maslow poreikių teorija turi tam tikrą skalę, tačiau negali būti tiksliai įvertinta, nes nėra įrankių, kurie leistų kiekybiškai stebėti ir išmatuoti individo poreikių patenkinimą. Taigi, problematiška nustatyti, kada poreikis iš tikrųjų yra patenkinamas, o apie poreikių egzistavimą galima spręsti tik iš žmogaus elgesio: individo jaučiamas poreikis skatina veikti ir siekti tikslo. Antra, tai dažnai pabrėžiama, kad ši koncepcija – pernelyg abstrakti filosofinė schema, galinti netikti konkrečiam individui. Individualūs žmonių skirtumai, ypač kultūriniai, gali motyvuoti veikti ir gali sąlygoti tam tikrų poreikių svarbą. Trečia, tai motyvavimo sistemos tyrinėtojų manymu, teorija pernelyg ribota, nes neatsižvelgiama į individų vertybių sistemų nevienodumą. Juk akivaizdu, kad yra idealistų, kuriems socialinės vertybės daug svarbesnės už materialines. O A. Maslow poreikių hierarchijos teorija grindžiama tuo, kad poreikiai gali būti patenkinami tik eilės tvarka pagal svarbą, todėl tik ganėtinai patenkinus kokį nors poreikį sužadinamas aukštesnio lygmens poreikis. Pastebėtas ir dar labai svarbus A. Maslow teorijos trūkumas – modelis neapima socialinės sąveikos aspekto. Neįmanoma patenkinti nė vieno poreikio be socialinės sąveikos ir bendradarbiavimo. Tyrėja teigė, kad priklausymas grupei yra žmogaus elgesio varomoji jėga, o ne įeina į trečiąjį – socialinių poreikių patenkinimo – hierarchinį lygmenį (taip buvo nurodęs A. Maslow savo sudarytoje poreikių hierarchijoje).

  • Microsoft Word 87 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2429 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ernestas
  • Poreikių ir teisingumo teorijų taikymo savo profesinėje veikloje galimybių analizė referatas
    10 - 8 balsai (-ų)
Poreikių ir teisingumo teorijų taikymo savo profesinėje veikloje galimybių analizė referatas. (2015 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/poreikiu-ir-teisingumo-teoriju-taikymo-savo-profesineje-veikloje-galimybiu-analize-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 02:02
×