Poreikių motyvacija


Vadybos referatas. Motyvacijos samprata. Motyvacijos teorijų skirstymas. Poreikių teorijos. Maslow poreikių hierarchija. A. Maslovo teorijos trūkumai. Dviejų veiksnių motyvavimo teorija (F. Herzbergo teorija). Tyrimas. Motyvaciniai ir higieniniai veiksniai. Darbo praturtinimas. Teorinės dalies išvados. Praktinė dalis. AB ,,Šiaulių bankas”, Druskininkų skyrius, darbuotojų motyvacija. Pagal Maslow. Pagal Herzberg.


galimybė kilti pareigose (paaukštinimas) (svarbus jausmas, jog darbuotojas yra vertinamas už darbą bei pastangas. Svarbiausia yra jausmas, kad jis gali būti paaukštintas);

atsakomybė (noras pakilti pareigose, įgyti valdžią, skatina prisiimt atsakomybę, priimt sprendimus);

Pavyzdys: jei spausdintuvas suges vidury darbo dienos, darbuotojai bus labai nepatenkinti. Tačiau jei spausdintuvas veiks visą dieną, kaip ir tikėtasi, darbuotojai nejaus pasitenkinimo ar dėkingumo.

ji turi teikti bent pagrindines reikmes darbuotojui (Šiuo metu, daugelis mano, kad prie pagrindinių reikmių yra priskiriamas ir automobilis ar pan.);

Trūkumai (A.Sakalas ir A. Šilingienė pateikia F. Herzbergo teorijos trūkumus):

Išanalizavę A. Maslow ir F. Herzbergo teorijų teiginius, galime padaryti trumpą šių teorijų palyginimą. A. Maslovo manymu, higieninių veiksnių gerėjimas turėtų keisti darbuotojo elgesį, o F. Herzbergo nuomone, darbuotojas į higieninius veiksnius pradeda kreipti dėmesį tada, kai patenkinimas tampa neadekvatus arba neteisingas.

Atlikus apklausą šiame skyriuje, galima daryti išvadą (atsižvelgus į Maslow ir Herzberg teorijas), kad darbuotajai čia tikrai yra motyvuojami dirbti. Žinoma yra smulkių neatitikimų su teorija, vienas pagrindinių jų buvo tas, kad iš tiesų darbuotojai negalėjo įvertinti kiek jiems yra svarbi kiekviena Maslow piramidės pakopa atskirai, tad realiai piramidės sudėti net ir nepavyko.

Fiziologiniai veiksniai(Darbo vietoje yra: klimato kontrolė, mineralinio vandens apartas, netgi yra virtuvėlė, žinoma tualetas, yra ir didelis veidrodis tarnybinėse patalpose, kuriuo žinoma labiausiai džiaugėsi dailiosios lyties atstovės)

Saugumas banko skyriuje tikrai užtikrintas, darbuotojų asmeninė informacija tikrai saugi(naudojamos naujausios technologijos, banko kompiuteriai ir serveriai visiškai atskirti nuo išorinių tinklų) nekalbant apie fizinį saugumą(klientui neįmanoma pasiekti kasininkės).

* III A. MASLOW PIRAMIDĖS PAKOPA(šioje pakopoje yra išskiriame keletas punktų, apžvelgsime visus juos paeiliui):

Bendravimo galimybės didelės, kiekvieną dieną bendraujama su klientais, darbuotojai neturėtų jaustis socialiai atskirti.

Gimtadieniai švenčiami kartu, įvairios šventės(nauji metai) dažnai irgi švenčiami bendrai. Yra tradicija kartu rytaisgerti kavą susirinkus į darbą dešimčia minučių anksčiau ir aptarti rytinę spaudą ar kitus, nebūtinai su darbu susijusius, reikalus

  • Vadyba Referatai
  • 2013 m.
  • Reda
  • 11 puslapių (2024 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vadybos referatai
  • Microsoft Word 39 KB
  • Poreikių motyvacija
    10 - 2 balsai (-ų)
Poreikių motyvacija. (2013 m. Lapkričio 26 d.). http://www.mokslobaze.lt/poreikiu-motyvacija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 06:11