Portlandcementas


Portlancementas. 2017m. Portlandcementas – tai dirbtinis cheminis junginys. Cementais vadinama grupė hidraulinių rišamųjų medžiagų. Gamyba. Cemento gamybai naudojamas. Įkrovos milteliai paduodami. Cheminė ir mineraloginė portlandcemento sudėtis. Portlandcemento klinkerį sudaro keletas dirbtinių mineralų. Svarbiausios mineralų savybės. C3S (alitinis) – Chemiškai su vandeniu reaguoja labai aktyviai. Portlancemento kietėjimas. Užmaišius vandeniu portlancementą. Iš pradžių hidratacijos. Portlandcemento savybės. Smulkumas per sietą su 0,08mm dydžio akutėmis turi išbyrėti 85proc. Tūrinio kitimo tolygumas kietėjant portlandcementui keičiasi jo tūris. Atsparumas šalčiui portlandcementas yra gana mažai atsparus šalčiui. Portlancemento panaudojimas. Portlandcemento labai daug sunaudojama statybai.


Portlandcementas – tai dirbtinis cheminis junginys, miltelių pavidalo rišamoji medžiaga, kurią užmaišant su vandeniu, sudaro plastišką tešlą, kuri hidratuojasi ir sukietėja – suakmenėja.

Cementais vadinama grupė hidraulinių rišamųjų medžiagų, kurių pagrindinės sudėtinės dalys yra kalcio silikatai ir kalcio aliuminatai. Šie junginiai susidaro, kaitinant tam tikrą žaliavą, kol ji iš dalies arba visiškai išsilydo. Cementų grupę sudaro portlandcementas ir jo įvairios rūšys, aliuminatiniai cementai, ir beklinkerinės hidraulinės rišančiosios medžiagos. Visos šios medžiagos, užmaišytos vandeniu, sudaro plastišką tešlą, kuri po laiko sukietėja. Cemento savybes nulemia cemento sudėtis ir priedai. Kuo smulkesnis cementas, tuo intensyviau jis kietėja.

C3S (alitinis) – Chemiškai su vandeniu reaguoja labai aktyviai. Jis greitai kietėja, bei išskiria daug šilumos ir įgauna pradiniu kietėjimo laikotarpiu didelį stiprumą. C2S (beleitinis) – Yra mažesnio aktyvumo, kietėdamas nedaug išskiria šilumos, iš pradžių kietėja lėtai, o vėliau intensyviai. Palankiose sąlygose jo stiprumas nuosekliai didėja keletą metų. C3A – yra aktyviausias mineralas, daugiausiai išskiria šilumos, labai greitai rišasi ir kietėja. Sukietėjęs yra ne didelio stiprumo ir mažiausiai atsparus šalčiui. C4AF – šilumos išskiria daugiau kaip C2S. Kietėja greičiau už C2S. Sukietėjęs yra stipresnis už sukietėjusį C2S.

Užmaišius vandeniu portlancementą, gaunama plastiška, lipni tešla.

  • MS PowerPoint 12219 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (991 žodžiai)
  • Kolegija
  • Justas
  • Portlandcementas
    10 - 2 balsai (-ų)
Portlandcementas. (2017 m. Lapkričio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/portlandcementas.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 25 d. 13:53
×