Portugalija dalykinė komunikacija


Įvadas. Apie Portugaliją. Portugalijos istorija. Geografija. Klimatas. Kalba. Komunikacija. Tinkamos ir netinkamos temos. Tonas ir kalbėjimas. Supažindinimas. Pagarbūs kreipiniai. Laikysena ir fizinis artumas. Fizinis sveikinimosi stilius. Emocijos. Dalykinė komunikacija. Susirinkimai ir pristatymai. Punktualumas. Derybų ypatumai. Bendrasis etiketas. Apranga. Valgymas. Alkoholoniai gėrimai. Arbatpinigiai. Išvados. Naudota literatūra.

Tai viena iš garsiausių ir gražiausių Europos šalių. Šioje šalyje yra gaminami garsūs ir mėgstami vynai.

Šiame darbe susipažinsime su Portugalija, dalykine komunikacija, bei bendruoju verslinikų etiketu.

Tikslas : išnagrinėti dalykinę komunikaciją su verslo partneriais iš Portugalijos.

Pasak tyrimų 26 % Portugalijos gyventojų gali susišnekėti angliškai, 24 % prancūziškai, ir 9 % ispaniškai.

Netinkamos temos : amerikiečiai dažnai pokalbį pradeda nuo “ Na, tai Jūs

Kad ir kokia apranga – darbe, restorane ar gatvėje, tiek vyrai tiek moterys rengiasi oficialiai. Geras skonis vertinamas ir turi būti matomas iš drabužių. Darbe vyrai dėvi elegantiškus kostiumus (labiasiai tinka tamsūs), baltus marškinius, ir ryši įmantrius kaklaraiščius, kasdien išblizginti ir įprasti tokie aksesuarai: kaip madingi laikrodžiai, rankogalių sąsagos ar kaklaraiščių smeigtukai.

Visi portugalai labai mėgsta pavalgyti. Tai galima suprasti vien apsilankius kokiame restorane ar kavinėje. Restoranuose jie užsisako labai didelias porcijas maisto, ir jomis mėgaujasi neskubėdami. Taip pat portugalai vakarienę valgo apie 10 valandą vakaro, o ir vakarienė būna labai soti.

Portugalijoje labai madinga pasisedėti kavinėse su draugais. Tačiau retai kada pamatysi, kad draugų būrys sedėtų ir gertų alų, o jie geria stiprią espreso kavą, mažame puodelyje, kuriame telpa tik keli gurkšniai.

Portugalijoje kasdieninė komunikacija yra labai panaši į lietuvių. Susipažystant elgiasi dalykiškai, bei santūriai, tačiau lietuviai mėgsta patys prisistatyti, o portugalai laukia kol juos supažindys su nepažystamaisiais.Tai tik vienintelis išskirtinumas. O šiaip portugalai yra labai mandagūs ir draugiški, tačiau labai dalykiški ir oficialūs.

Dalykinė komunikacija Portugalijoje galima pavadinti draugišku bendravimu, po susitikimų visi dalijasi savo idėjomis ir diskutuoja tam tikrais klausimais, tačiau jie taip gerbia kalbančiuosius kad stengiasi jų nepertraukti. Portugalai geru punktualumu laiko, kai svečias vakarienės ar pietų vėluoja pusę valandos, o į dalykinius susitikimus patartina ateiti laiku.

Bendrasis etiketas Portugalijoje ganėtinai įdomus. Portugalai kad ir kur eitų visuomet rengiasi oficialiai, taip pat jie labai mėgsta skaniai bei sočiai pavalgyti, o prie maisto taip pat privaloma Portveino taurė.

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 122 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2766 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justina
  • Portugalija dalykinė komunikacija
    10 - 2 balsai (-ų)
Portugalija dalykinė komunikacija. (2015 m. Lapkričio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/portugalija-dalykine-komunikacija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 04:17
×