Portugalija referatas


Turizmo referatas. Algarvė regionas priedas Nr. Portugalijos kraštovaizdis priedas Nr. Braga miesto motyvas Nr. Faro miestas Algarvės regione Nr. Porto miesto vaizdas Nr. Koimbra miestas Nr.


Praktiniam darbui aš pasirinkau vieną iš Europos šalių – Portugaliją. Per visą praktikos laiką, aš stengiausi, surinkti naudingą, dar nežinotą informaciją, susisteminti gautą medžiagą ir ją pateikti taip, kad būtų lengviau įsisąmoninti žinias apie Portugaliją.

Mano nuomone, kiekvienas žmogus turėtų domėtis ir plėsti savo akiratį , gilintis į m us supantį pasaulį, į aplinką. Tuo manau ir yra aktuali ši praktinė užduotis.

Tikslas: išanalizuoti ir įvertinti svarbiausius faktus apie vieną iš Europos šalių – Portugaliją.

Amadora yra trečias pagal dydį miestas Portugalijoje. Amadora turi apie 160.000 gyventojų. Jis priklauso Lisabonos regionui. Portugalijos sostinė ( Lisabona ) nuo Amadoros yra nutolusi apie 12 km. 1797 m. rugsėjo 11d. miestui buvo suteikta Magdeburgo teisė ( miesto savivalda).

Miestas yra įsikūręs Portugalijos šiaurėje ( viena valanda kelio iki Ispanijos). Bragos mieste gyvena apie 120.000 gyventojų. Ypatingas Bragos miesto simbolis yra katedralė iš XII amžiaus, tai katalikybės šventovė. Bragos mieste yra gerai išvystyta tekstilės ir metalo pramonė. Taip pat vertėtų paminėti, kad miestas Braga mielai save tapatina su portugališkąja Roma. Bragos miestas turi gilias religines šaknis ne tik istorijoje, bet ir architektūroje, kultūroje. Todėl bragiečiai turi tokį posakį, kurį pasitaikius progai mielai pavartoja : „ Miestas Koimbra studijuoja, Lisabona žaidžia, Porto mieste žmonės dirba,o visas Bragos miestas meldžias.”

Koimbros miestas yra kalnuotame pietvakariniame Estrelos – Serra de Estrela kalnų regione. Turi gerai išvystytą kelių tinklą, leidžiantį greitai susisiekti su kiekvienu Portugalijos regionu. Koimbros miestas nuo Lisabonos nutolęs apie 220km, o nuo Porto apie 100km. Koimbros mieste gyvena apie 108.000 gyventojų, iš jų virš 20.000 studentų. Koimbra miestas garsus dar ir tuo, kad maždaug prieš šimtą metų yra buvęs šalies sostine. Koimbros miestas - seniausias universitetinis miestas.

Iki maždaug 140m. pr. Kr., šalį užkariavo romėnai, joje gyveno keltų gentys, kurios vėliau susiliejo su gotais. Žlugus Romos imperijai, krašto teritoriją užkariavo arabai. Tiktai šiaurinė šalies dalis liko krikščioniška. Ta dalis buvo žinoma Portugalijos vardu , kurioje ir prasidėjo karas su musulmonais. Portugalijos karalystė galutinai susiformavo 1270 m. Avizų dinastijos dėka Portugalija tapo pirmąja Europoje centralizuota karalyste. Portugalijos valdovai rėmė keliautojus ir tyrinėtojus. Būtent portugalų jūrininkai pirmieji pradėjo didžiųjų geografinių atradimų epochą. Portugalai atrado jūros kelią į Indiją, Indoneziją, Kiniją, aplink Afriką, pirmieji nukeliavo į Braziliją. 1580m., pasibaigus Avizų dinastijai, Portugalijos sostas atiteko Ispanijos valdovams, kurie šalį sujungė su Ispanija ir valdė ją iki 1640 m. bet sėkmingas sukilimas prieš Ispaniją atnešė šaliai nepriklausomybę. XIXa. pradžioje Napaleono okupacija. Galiausiai 1910m. kilusi revoliucija nuvertė monarchiją ir paskelbė Portugaliją respublika. Po 1926m. šalyje vykusio karinio perversmo valdžia atiteko Antonijui de Oliveirai Salazarui, kuris tapo šalies diktatoriumi. Beje, iš Portugalijos eina tiesiausias jūros kelias iš Europos į Ameriką. Po ilgą laiką trukusio autoritarinio režimo, 1982m. Portugalijos valdymą visiškai perėmė civilinė vyriausybė. (G. Vitkus, 2004)

Aukščiausia Portugalijos vieta - Azorų salose - Piko ugnikalnis – 2351m., kontinentinėje Portugalijoje – Estrelos viršukalnė – 1993m.

Žemiausia Portugalijos vieta – Atlanto vandenyno pakrantė.

Ilgiausia Portugalijos upė – Doras (320 km).

Didžiausi salynai – Azorų bei Madeiros.

  • Turizmas Referatai
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Oksana
  • 31 puslapis (3310 žodžių)
  • Turizmo referatai
  • Microsoft Word 2966 KB
  • Portugalija referatas
    10 - 9 balsai (-ų)
Portugalija referatas. (2015 m. Gegužės 26 d.). http://www.mokslobaze.lt/portugalija-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 03:40