Portugalija turizmo regionas


Turizmo regiono ir srautų į jį apibūdinimas. Portugalijos turizmo ištekliai. Portugalijos gamtiniai turizmo ištekliai. Portugalijos kultūriniai turizmo ištekliai. Portugalijos pramoginiai turizmo ištekliai. Trys turistinės ypatybės, skiriančios portugaliją nuo kaimyninių.

Oficialus šalies pavadinimas – Portugalijos Respublika, sutrumpinimas – PT. Legendos apie šalies įsikūrimą pasakoja, jog šio krašto žmonės daug metų kovojo su įvairiais užkariautojais. I a. per. Kr. Juos nukariavo romėnai, vėliau vestgotai, 713 – 718 m. – arabai. Pagaliau 1095 m. išvaduotose iš arabų žemėse Ispanijos karalius įkūrė naują grafystę, pavaldžią Kastilijos – Leono karalystei. Ši Atlanto vandenyno pakrantė buvo pavadinta ,,Portukale“ – Doro upės pakrantėje įsikūrusio Porto miestelio vardu. Potugalų kalboje ,,Porta“ reiškia ,,Vartai“, ,,Vartai į jūrą“. Portugalija dažnai turistų vadinama išmintingųjų kulinarų kraštu, pasaulio jūreivių kalve. Portugalijos sostinė Lisabona, portugališkai vadinama Lisboa arba Lisbon. Kalnų provincijos šalies rytuose taip ir liko gražūs ir pamiršti kraštovaizdžiai. Pasienio ruožas su kaimynine Ispanija išskirtinis. Pilys ir tvirtovės čia pastatytos taip tankiai, kad iš viršaus žiūrint pasienio zona tarp Portugalijos ir Ispanijos atrodo lyg punktyrais nužymėta. Tai istorinis palikimas, bylojantis apie anų laikų mažos valstybės nepriklausomybės gynimą nuo galingų ir ne visada draugiškai nusiteikusių kaimynų. Manoma, kad miestą įkūrė finikiečiai, o vėliau čia gyveno graikai, romėnai ir arabai. Seniausia Lisabonos dalis – Alfama. Taip anksčiau buvo vadinamas visas miestas. Žodžio pradžia ,,Al“ rodo vietovardžio arabišką kilmę. ,,Lisboa“ yra tūkstantmečiu senesnis nelabai aiškios kilmės pavadinimas. Lisabona turistų vadinama nuotykių ir batų rojumi.

Parkas įkurtas Portugalijos šiaurėje, netoli sienos su Ispanija. Peneda Geres nacionalinis parkas, taip pat žinomas tiesiog kaip Geres, yra vienintelis nacionalinis parkas Portugalijoje (nors daug gamtos parkų, saugomų kraštovaizdžių, ir rezervai egzistuoja visoje šalyje). Parkas buvo įkurtas 1971 m. Gegužės 8 d. Dėl savo nacionalinės ir tarptautinės mokslo interesų, siekiant apsaugoti dirvožemio, vandens, flora, fauna, ir kraštovaizdį, išsaugant jo reikšmę į egzistuojančias žmogaus ir gamtos išteklių. Švietimas ir turizmas taip pat parko tikslai.

Šiame gamtos parke, kuris iš esmės užima Vakarų Alvao kalno šlaitus, geologinis veiksnys yra pagrindinis natūralus žemės peizažas.Viršutinėje zonoje, kuri apima Lamas de olo ir Arnal didelių granito blokų gausa tampa šiurkštus ir kampuotas peizažas. Bazinei zona, su siauriais uždarais slėniais (Varzigueto, Fervenca ir Ermelo). Taip pat yra Fisgas kriokliai.

Aukščiausias kalnas žemyninėje Portugalijos dalyje. Serra de Estrela parkas stūkso didžiausiame Portugalijos kalnyne, tad Jus nuolat sups šviežias kalnų oras, puikūs horizonto vaizdai, slėniai, upokšniai, gausi gyvūnija. Jis yra į vakarus sudedamoji asortimentą ir vienas didžiausių Sistema Vidurio. Ji apima kontinentinės Portugalijos aukščiausią tašką 1993 m (6539 pėdų) virš vidutinio jūros lygio, savo aukščiausią tašką (Pico kalnas Portugalijos Azorų salų pakrantės susitikimas yra didesnis, bet). Šis punktas yra savitas kalnų viršūnių susitikimas, o aukščiausias taškas plynaukštėje, yra žinomas kaip Torre ("Bokštas", anglų kalba).

Fondų biržos rūmai (Palacio de Bolsa), kurie didžiuojasi nuostabia Arabų salem yra vieni svarbiausių neoklasikinių Portugalijos pastatų. Per Porto apgultį 1832 metais senajame Šv. Pranciškaus vienuolyne kilo gaisras ir pastatas buvo sugriautas iki pamatų. 1841 metais karalienė Marija II-oji pasirašė leidimą toje vietoje pastatyti naują Prekybos namų būstinę. Rūmų architektu buvo paskirtas Jaoquimas da Costa Lima jaunesnysis, ir po metų prasidėjo darbai, kuriuos finansavo patys prekybininkai.

  • Microsoft Word 5318 KB
  • 2015 m.
  • 20 puslapių (3768 žodžiai)
  • Kolegija
  • Inesa
  • Portugalija turizmo regionas
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Portugalija turizmo regionas. (2015 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/portugalija-turizmo-regionas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 09 d. 10:57
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo