Portugalijos ekonomikos apžvalga


Lentelių ir paveikslų sąrašas. Įvadas. Portugalijos apžvalga. Šalies apibūdinimas. Geografinė padėtis ir demografija. Portugalijos ekonomika. Importas ir eksportas. Nedarbas ir jo kitimas. Valstybės skola. Išvados.


Pasaulis keičiasi, o šalys įgauna vis didesnį ekonominio vystymosi pagreitį. Besivystant šalims, keičiasi jos piliečių pragyvenimo lygis, o taipogi ir jų norai bei poreikiai. Ne išimtis yra ir Portugalija. Portugalija yra pietvakarių Europos ir tai labiausiai nuo Lietuvos nutolusi Europos valstybė. Ispanija yra vienintelė Portugalijos kaimynė. Iš pietų ir vakarų Portugalijos krantus skalauja Atlanto vandenynas. Portugaliją sudaro 7 regionai: Alentepas, Algarvė, Azorai, Lisabonos regionas, Madeiros sala, ŠiaurĖs ir Vidurio Portugalijos.

Portugalijos importas buvo nestabilus, mažiausias jis 2015 m., tai 56,68 billion eur, 2015 m. importas sumažėjo 14,7 proc., tačiau 2016 m. jis turėjo reikšmingą padidėjimą, 2016 m. importo suma pasiekė beveik nei 72 billion eurus ir padidėjimas buvo daugiau nei 26 proc. Eksportas Portugalijoje taip pat mažėjo ir didėjo, 2015 lyginant su prieš tai einančiais eksportas sumažėjo beveik 13 proc., tačiau ir per krizę Portugalija išliko šalių dešimtuke pagal eksportuojamo vyno kiekį, taip pat jos turizmas klestėjo. 2016 m. eksportas padidėjo 29 proc., ir siekė daugiau nei 75 billion eurus.

2017 m. Birželio pabaigoje Tarptautinis valiutos fondas pateikė keletą teigiamų naujienų, įskaitant stipresnę artimiausią perspektyvą, investicijų ir eksporto padidėjimą Portugalijoje. Dėl 2016 m. pertekliaus šalis nebebuvo susijusi su didelėmis deficito problemomis. Nors vis dar buvo neveiksmingos paskolos ir įmonių skolos, vis gi sistema buvo stabili. TVF rekomendavo spręsti šias problemas Portugalijai, kad ji galėtų pritraukti daugiau privačių investicijų į savo šalį. Ilgalaikis stiprus ekonomikos augimas kartu su tolesniu valstybės skolos mažinimu sumažins šaliai pažeidžiamumą dėl didelio įsiskolinimo. (Pasaulio bankas).

Portugalijos nedarbo lygis 2013 m. buvo didžiausias ir siekė 17,5 proc., tačiau kiekvienais metais procentaliai mažėjo. 2014 m. nedarbo lygis sumažėjo daugiausiai, tai 2,6 proc., ir siekė 14,9 proc. 2015 m. žymaus kitimo nebuvo, nedarbas sumažėjo tik 1,2 proc. O mažiausias nedarbo lygis buvo 2016 m., jis sumažėjo 1,6 proc. ir siekė 12,1 proc. Didelė įtaką nedarbo mažėjimui padarė pasikeitusi naujoji Portugalijos vyriausybė ir kitokia jos valdymo strategija. Naujosios vyriausybės prognozėmis žadama, kad nedarbas Portugalijoje mažės ir toliau.

  • Microsoft Word 239 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1691 žodžiai)
  • Universitetas
  • Evelina
  • Portugalijos ekonomikos apžvalga
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Portugalijos ekonomikos apžvalga. (2017 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/portugalijos-ekonomikos-apzvalga.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 14:14
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo