Portugalijos ūkis ir apdirbamoji pramonė


Portugalijos ūkio ir apdirbamosios pramonės šakinė struktūra. Įvadas. Ūkio šakų klasifikavimas. Portugalijos ūkio struktūros pokyčiai. Portugalijos ūkio šakinė struktūra. Portugalijos ūkio šakų struktūros pokyčiai pagal bvp. Užimtų gyventojų skaičius ūkio šakose. Valstybės subsidijos ūkiui ir jo šakoms. Portugalijos apdirbamosios pramonės šakinė struktūra. Apdirbamosios pramonės sukuriama produkcija. Užimtų gyventojų skaičius apdirbamojoje pramonėje. Išvados. Literatūros sąrašas.

Pasaulis keičiasi, o šalys įgauna vis didesnį ekonominio vystymosi pagreitį. Besivystant šalims, keičiasi jų piliečių pragyvenimo lygis, o taipogi ir jų norai bei poreikiai. Dėl žmonių poreikių pasikeitimo keičiasi žmonių prioritetai, kas keičia ir tų šalių ūkio šakinę struktūrą. Per pastarasias kelias dešimtis metų dėl neįtikėtinai sparčios technologinės pasaulio plėtros, žmonių poreikiai taipogi keičiasi žymiai greičiau negu praeityje, todėl pastaraisiais metais šalių ūkių struktūrų pokyčiai yra itin akivaizdūs. Ne išimtis yra ir Portugalija. Portugalijai pradėjus vytis kitų ES šalių plėtros tempus, sparčiau pradėjo keistis ir jos ūkio struktūra. Portugalijos ūkio struktūrs pokyčiai yra itin aktualus dėl šalies, palyginus su jos kaimynėm, vėlyvo įstojimo į Europos Sąjungą bei Euro Zoną.

Pagrindinis šio darbo uždavinys yra išnagrinėti Portugalijos ūkio bei apdirbamosios pramonės šakinių struktūrų pokyčius 1990-2010 metais bei pokyčių priežastis. Bus pamėginta nustatyti kurie ekonominiai ir finansiniai rodikliai labiausiai pasikeitė bei kaip jie įtakojo šalies ūkį ir apdirbamąją pramonę, o taipogi apibrėžti esamą bendrą ūkio bei apdirbamosios pramonės struktūrų padėtį.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 102 KB
  • 2013 m.
  • 18 puslapių (4379 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ilona
  • Portugalijos ūkis ir apdirbamoji pramonė
    10 - 3 balsai (-ų)
Portugalijos ūkis ir apdirbamoji pramonė. (2013 m. Gegužės 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/portugalijos-ukis-ir-apdirbamoji-pramone.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 05:42
×