Poslinkio jutikliai: Induktosinai


Absoliutieji poslinkio jutikliai. Prieauginiai inkrementiniai poslinkio jutikliai. Poslinkių matavimo keitikliai.


Induktosinas (angl. inductosyn; vok. Induktosyn) yra kampinio arba tiesiaeigio poslinkio matavimo keitiklis, sudarytas iš dviejų elementų, tarp kurių yra elektro magnetinis ryšys, bet nera elektrinio kontakto. Pagal veikimo principa induktosinas yra daugiapolis resolveris ir priklauso elektros mikromašinoms. Gali būti sukieji ir tiesiaeigio poslinkio induktosinai. Tiesiacigio poslinkio induktosiną sudaro liniuotė ir slankiklis, o sukasi - rotorius ir statorius.

Induktosinų atsparumas temperatūros poveikiui, patikimumas, atsparumas smūgiams, vibracijoms, aukštam slėgiui ir giliam vakuumui, ilgalaikis darbas veikiant alyvai, skysčiams, dulkėms, purvui, druskoms ir kitokiems teršalams nulemia jų taikymą pramoninės automatikos įrenginiuose ir kariniams bei aero nautikos tikslams.

Induktosinai gali būti naudojami visose automatinėse sistemose, kur reikia tiksliai matuoti padėti - tai: skaitmeninio valdymo staklės, automatinės matavimo sistemos, specialios tikrinimo ir kalibravimo sistemos, radiolokatoriai, laivų navigacinės sistemos, ivairios apžvalgos, sekimo ir nutaikymo sistemos, robotai, skaitymo mechanizmai, kosminiai objektai, antenų, teleskopų, staklių, valdymas ir kt. Induktosinų privalumai:

1. Didelis tikslumas. Induktosinai tenkina pačius griežčiausius padėties matavimo tikslumo reikalavimus: linijinių poslinkių matavimo tikslumas siekia +0,001 mm, o kampinių - 10,5 s. 2. Bekontakte konstrukcija. Induktosinai neturi elektriškai sujungtų elementy jie nenusidévi, pradinis tikslumas išlieka neribotą laiką. Jų nereikia regu liuoti ir tepti.

  • Microsoft Word 771 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1165 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ainius
  • Poslinkio jutikliai: Induktosinai
    10 - 2 balsai (-ų)
Poslinkio jutikliai: Induktosinai. (2019 m. Kovo 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/poslinkio-jutikliai-induktosinai.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 29 d. 05:24
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo