Posovietinė Lietuva skaidrės


Posovietinė Lietuva. Lietuva laisva. 1991m. Lietuva atgavo ilgai lauktą nepriklausomybę. Laisvosios rinkos pradžia. Žmonės, sovietmečiu kaupę pinigus. 1991m. Valstybės turtas pradėtas pardavinėti už investicinius čekius. Bankų griūtis. „Sekundės“ bankas žadėjęs indėlininkams 120-130% metines palūkanas bankrutavo kaip ir EBSW koncernas. Kitos ūkio problemos. Pirmaisiais Lietuvos nepriklausomybės metais Lietuvos ūkis patyrė didelį nuosmukį. Pamažu ėmė gerėti.

Žmonės, sovietmečiu kaupę pinigus, akimirksniu jų neteko, kai valdžia nusprendė liberalizuoti kainas. Labai sumažėjo darbo užmokestis. Siekdama apsaugoti savo rinką, Lietuva 1992m. įvedė talonus – „vagnorkes“, 1993m. Lietuva vėl įvedė litą.

1991m. Valstybės turtas pradėtas pardavinėti už investicinius čekius, nemokamai išdalytus visiems Lietuvos piliečiams, kurie nežinojo kaip jais naudotis, todėl pusvelčiui perleido įmonių administracijos vadovams. Pradėta privatizacija už pinigus. Šiame procese aktyviai dalyvavo organizuotos nusikaltėlių grupuotės, jaunimas matė, kad nusikaltėliai gyvena gerai. Kalėjimo elgesio normos ir žargonas skverbėsi į visuomenę.

„Sekundės“ bankas žadėjęs indėlininkams 120-130% metines palūkanas bankrutavo kaip ir EBSW koncernas, LITIMPEKS bei LAIB ir nemažai kitų komercinių bankų, nes kreditai buvo dalyti bet kam, neretai už kyšius.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1537 KB
  • 2014 m.
  • 17 puslapių (272 žodžiai)
  • Ernesta
  • Posovietinė Lietuva skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Posovietinė Lietuva skaidrės. (2014 m. Spalio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/posovietine-lietuva-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 20:51
×