Postmodernistinė muzika


Postmodernizmas muzikoje. Postmodernizmo muzika. Postmodernizmo savokos muzikoje. Postmodernizmas lietuviu muzikoje. Postmodernizmas muzika. Postmodernizmas amerikoje. Postmoderni muzika. Postmodernizmo muzikos stiliai. Lietuvių muzika konspektas. Postmodernizmas lietuvių muzikoje..

Postmodernizmas yra paskutinių xx a. Dešimtmečių meninė kūryba, išreiškianti naują požiūrį į šio laikotarpio problemas ir susiejanti labai skirtingu kultūros ir meno reiškinius. Postmoderni muzika. Monk vokalinės partijos užrašymas.

Postmodernizmas yra paskutinių xx a. Be to, postmodernizmo sąvoka vartojama ir platesne prasme – ji apibūdina globalizacijos ir informacijos laikų visuomenės gyvenimą.  .

Postmoderni kūryba remiasi įvairiomis tradicijomis, ir meno formomis – senomis ir naujomis. Tuo postmodernizmas ir skiriasi nuo tradicijas neigusio modernizmo, tačiau akivaizdesni skirtumai tarp moderniųjų ir postmoderniųjų kūrinių įžvelgiami ne taip jau greitai.

Postmodernizmas neturi vieningo stiliaus, metodo ar budingų priemonių. Postmodernusis mąstymas yra elegantiškas, todėl kiekvienasmuzikinis postmodernizmas prasidėjo 7-ame dešimtmetyje, kai kompozitoriai ėmė atmetinėti modernistines naujumo ir originalumo nuostatas, neigti pernelyg didelį intelektualaus prado vaidmenį kūryboje. Jie kūrė chaotiškus avangardinius kūrinius naudodami įvairias priemones: grojimą skirtingais stiliais, garso įrašus, triukšmus, šviesas. Ankstyvasis postmodernizmas buvo dažnai susijęs su socialinėmis ir politinėmis problemomis.

Vėliau, nuo 9-o dešimtmečio pradžios, postmodernizmas tapo populiarus rytų europoje ir šiaurės amerikoje, tačiau jau nebebuvo avangardiškas kaip pradžioje. Kompozitoriai naudojo įvairias priemones, bet jų kūryboje stilius tapo vientisesnis. Vienas svarbiausių kūrybos tikslų buvo sugražinti muzikai kompozitoriaus asmenybę , postmodernistų manymu, beveik išstumtą modernioje muzikoje.  .

    postmodernizmas atsirado tuo pat metu, kai buvo sukurti ir pirmieji minimalistiniai kūriniai. Minimalistų ir postmodernistų panašumas – prieštarauti naujovėms, originalumo siekiams. Tačiau postmodernistų kūryboje išryškėjo naujas bruožas – viską jungti – kas įmanoma ir neįmanoma, panaikinti ribas tarp dviejų stovyklų – akademinio ir populiaraus pramoginio meno. Taip atsiranda galimybė kūrinyje naudoti skirtingus stilius, žinomų kompozitorių kūrinių temas ir savo kalbą, šviesas, muziką. Kompozitoriai gausiai skolinasi ar perkuria (rekomponuoja) žinomų gyvų ir mirusių muzikos autorių darbus. Išeina savotiškas xx ir šio amžiaus pastišo menas.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (912 žodžiai)
  • Erika
  • Postmodernistinė muzika
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Postmodernistinė muzika. (2010 m. Spalio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/postmodernistine-muzika.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 22 d. 17:26
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo