Postmodernizmas ir postmodernizmo kultūra


Postmodernizmo zmogus. Postmodernizmas literatura.

Įvadas. Ką reškia postmodernizmo sąvoka. Postmodernizmas mene. Postmodernizmas kultūroje. Postmodernizmas filosofijoje. Postmodernizmas ir religija. Išvados. Literatūros sąrašas.

Jameson F. teigia, kad šiuo metu postmodernizmo sąvoka nėra labai plačiai suprantama būtent todėl, kad žmonės jai priešinasi, jiems nėra aišku kokias sritis ir kokius darbus posmodernizmas aprėpia (Kultūros posūkis, 2002). Sritys, kuriose postmodernizmas pasireiškia yra laibai įvairios, tai yra filosofija, menas, literatūra, architektūra, tikėjimas.

Kultūroje postmodernizmas išgarsėjo ir ėmė plisti nuo XX a. pabaigos. Tuo metu jis atnešė didelę sumaištį, buvo ir nepasitenkinimo ir susižavėjimo šia nauja, modernizmą pakeitusia, epocha. Dabartinėje mūsų kultūroje postmodernizmas pasireiškia labai ryškiai ir daro didelę įtaką, tačiau ne kiekvienas sugebame įžvelgti ją. Ši vyraujanti kultūra formuoja šiuolaikinį žmogų, jo požiūrį, vertybes ir supratimą.

Taigi kaip postmodernizmas pasireiškia šiuolaikinėje kultūroje ir kokią įtaką jis turi? Kaip jis veikia šiuolaikinį meną? Kaip postmodernizmas atsispindi filosofijoje ir mūsų kasdienybėje?

  • Microsoft Word 409 KB
  • 2013 m.
  • 9 puslapiai (1451 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viktorija
  • Postmodernizmas ir postmodernizmo kultūra
    9 - 1 balsai (-ų)
Postmodernizmas ir postmodernizmo kultūra. (2013 m. Birželio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/postmodernizmas-ir-postmodernizmo-kultura.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 11 d. 11:03
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!