Potemė: Meilės tema lietuvių literatūroje


Meilės tema lietuvių literatūroje. Vincas Mykolaitis – Putinas, Jonas Biliūnas, Antanas Škėma.


Dauguma iš mūsų dažnai susimąstome kas yra meilė? Kuo ji ypatinga? Kaip galime ją išreikšti? Dažnas atsakytų, kad meilė tai ryšys tarp dviejų sielomis giminingų žmonių. Kiti pasakytų, kad meilė – tai saitai jungiantys tėvus su vaikais. Bet ar tikrai meilė mums reiškia tik tiek? Ar ji atsiranda tik tarp žmonių? Retas iš mūsų susimąstome, kad meilė reiškia labai daug. Tai ne vien jausmas kurį norime atrasti su kiti žmogumi, tai yra mūsų ryšys su išoriniu pasauliu, su viskuo kas yra aplink mus. Mes mylime žmones, mylime gyvūnus, bet kas mums neleidžia mylėti gamtos, knygų ir visko kas mus supa? Mes nusistatome ribas ką galime mylėti, ir patys nesuprantame, kad taip mūsų gyvenimai tampa nepilnaverčiai. Senieji Lietuvos rašytojai puikiai suprato kas yra pilnavertė meilė. Jie mylėjo save, mylėjo pasaulį, mylėjo moteris. Ir niekas jiems nekliudė bėgti į laukus ir džiaugtis savo meile gamtai. Tą tikrą ir tyrą meilę jie aprašė savo kūriniuose, kuriuos ir noriu aptarti savo kalboje. Taigi, kokia meilė buvo vaizduojama lietuvių literatūroje?

Išsamiai meilės tema buvo aprašoma Vinco Mykolaičio – Putino romane „Altorių šėšėly“, jame puikiai atsispindi meilė tarp vyro ir moters, bet taip pat parodoma meilė gamtai ir poezijai.

  • Microsoft Word 8 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (827 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Gabisss
  • Potemė: Meilės tema lietuvių literatūroje
    10 - 2 balsai (-ų)
Potemė: Meilės tema lietuvių literatūroje. (2017 m. Gruodžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/poteme-meiles-tema-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 04 d. 08:03
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo