Potvyniai Gyventojų veiksmai potvynio metu skaidrės


Įvadas. Potvyniai. Potvynių samprata. Potvynių priežastys ir rūšys. Pasirengimas potvyniams. Gyventojų veiksmai potvynio metu. Išvados. Literatūros sąrašas.


Pasitaiko šios potvynių rūšys: poplūdžių, polaidžio potvynių, pasitaiko net katastrofinių užtvindymų ar sampūtinių potvynių.

Katastrofiniai užtvindymai – kai aukštas vandens lygis gali sukelti staigų užtvindymą.

Atliekant hidrologinius vandens lygio stebėjimus, galima apibūdinti vandens lygio svyravimą ir nustatyti potvynio priežastis. Dėl ledo sangrūdų aukščiausias vandens lygis artimose vietovėse gali būti labai skirtingas. Potvynio pavojingumo riba yra vandens lygis aukščiau matavimo nulinės atžymos. Todėl yra du grėsmės lygmenys:

Artėjantis potvynis specialiąsias tarnybas verčia sukrusti. Su potvyniais susiduriančios savivaldybės informuoja gyventojus ir rengia potvynio pradžiai. Apie potvynio grėsmę paskelbia apskričių viršininkai, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento sprendimu. Kilus potvynio grėsmei yra rekomenduojama iš pavojingos zonos evakuotis į saugesnes vietas. Tačiau būna atvejų, kad kai kurie žmonės nusprendžia likti potvynio zonoje. Pasirinkus tokį sprendimą reikia pradėti rengtis galimam potvyniui: (K. Baikštys ir kt.)

Būtinai pasirūpinti maistu ilgesniam laikui, vandeniu taip pat žvakėmis ar degtukais, susisiekimo priemone ir kt..

Jei yra auginami gyvuliai paruošti paaukštinimus. Pasirūpinti namo baldais, buitine technika.

Jei nusprendėte išvykti iš pavojingos zonos būtinai namuose išjunkite elektrą, pasirūpinkite dujų sklendėmis, pasiimti visus dokumentus.

Vykstantiems į gelbėjimo darbus, reikia būti ištvermingiems, nesukelti panikos ir tiksliai vykdyti gelbėtojų nurodymus. Gelbėtojas turi būti pasiruošęs psichologiškai ir mokėti gelbėjamą asmenį taip pat paruošti psichologiškai.

Nevalgyti vandenyje mirkusių maisto produktų. Kad išvengtu per vandenį plintančių infekcinių ligų: privaloma išvalyti šulinius, ištraukti šiukšles, pagalius, išsemkite nešvarų vandenį ir išdezinfekuokite šulinį chlorkalkių tirpalu. Jei vanduo atsirado po paros, atsiradusį vandenį išsemti. Dėl geriamojo vandens kokybės kreiptis į visuomenės sveikatos centrą arba į apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos laboratoriją. Pranešti seniūnijai apie potvynio metu patirtus nuostolius.

Pagrindinės potvynių rūšys yra šios: poplūdis, polaidžio potvyniai, katastrofiniai potvyniai, sampūtiniai potvyniai.

Gyventojams potvynio metu reiktų evakuotis į saugią vietą, jei tokios galimybės nėra tai reikėtų klausytis per radiją ar televiziją informacijos apie esamą potvynį ir vykdyti specialistų patarimus. Kiekvieną dieną domėtis ūkio būkle. Kasdien palaikyti ryšį su kaimynais ir būti pasiruošus vienas kitam padėti. Jei apie namus jau kyla vanduo, lipti į viršutinius aukštus. Būtinai turėti lazdą, skarą, šviesios medžiagos skiautę, o dar geriau vėliavą, kad gelbėtojai iš toli matytų, kad skubiai reikia pagalbos.

Potvynio metu gyventojams būtinai reikia pasirūpinti maistu ilgesniam laikui, vandeniu taip pat žvakėmis ir degtukais, susisiekimo priemonėmis, plaukiojimo priemonėmis.

  • Sauga Referatas
  • Microsoft Word 347 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2469 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vitalija
  • Potvyniai Gyventojų veiksmai potvynio metu skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Potvyniai Gyventojų veiksmai potvynio metu skaidrės . (2017 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/potvyniai-gyventoju-veiksmai-potvynio-metu-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 08:20
×